Toto sú 3 kruté pravdy o láske, ktoré ma naučil život a musím si ich pred každým vzťahom pamätať

Mnohí z nás si lásku zidealizovali. Vidíme ju ako nejaký všeliek na všetky problémy a strasti života. Filmy, príbehy ktoré počúvame a aj naša história o nej hovorí ako o „konečnom cieli“ našej cesty. Má to byť dokonalé riešenie na všetky problémy.
Ak sme presvedčení, rovnako ako John Lennon, že „Všetko, čo potrebujeme, je láska“, s najväčšou pravdepodobnosťou ignorujete ďalšie ľudské hodnoty ako je úcta, pokora a záväzok voči ľuďom, na ktorých nám záleží. Koniec koncov, keď láska vyrieši všetko, tak prečo sa zaoberať týmito vecami?
Pokiaľ, ale lásku chápeme ako spevák Trent Reznor v piesni „Láska nestačí“, potom je tu šanca, že tušíme, ako majú zdravé vzťahy vyzerať. Sme si vedomí, že existujú oveľa dôležitejšie veci v našich životoch a vzťahoch, než byť len zamilovaní. Úspech našich vzťahov závisí na nasledujúcich hlbších a dôležitejších hodnotách.

Problém je ukrytý predovšetkým v idealizácií lásky takej, aká nám je predhadzovaná. Máme nerealistické očakávania ohľadom toho, čo láska vlastne je a ako má vyzerať. Tieto očakávania následne sabotujú naše vzťahy. Preto je čas si ukázať tri tvrdé pravdy o láske.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt love couple gif

1.Láska nerovná sa kompatibilita

Len preto, že sme sa do niekoho zaľúbili, neznamená, že je pre nás ten pravý. Láska je emocionálny proces, naopak kompatibilita logický. Je možné sa teda zamilovať do niekoho, kto nás nerešpektuje, kto má iné ambície a životné ciele, ktoré sú v rozpore s našimi alebo do niekoho, kto nás nerobí šťastnými? Znie to paradoxne, ale často to tak býva. Preskočí prvotná iskra a my do toho vletím po hlave a potom, keď príde horký rozchod, potom rozmýšľate nad tým, kde sa stala chyba. Pravdou však je, že sa to pokazilo skôr, než to začalo.

Ak si stále hľadáte partnera, je dôležité používať nielen srdce, ale aj myseľ. Áno iste, chcete si nájsť niekoho, pri kom ucítite „motýliky v bruchu“, ale je potrebné zároveň zohľadniť hodnoty danej osoby.

hhhh
2. Láska nevyrieši všetky problémy vo vzťahu

Hovorí sa, že láska premôže všetko, že? Neustále hádky a boje, ktoré nemajú východisko, ani láska nezachráni. Síce horúca dráha emócií môže byť opojná, ale je potrebné mať stabilné a pevné základy.

large-52

3. V láske sa nie vždy oplatí obetovať sám seba

Jedným z charakteristík milovania niekoho je to, že ste schopní myslieť hlavne na potreby toho druhého. Ale je tu aj otázka, na ktorú sa málokto pýta. Je vám vrátené to, čo ste dali? A stojí to za to? V láskyplných vzťahoch je to úplne normálne, že čas od času musíte niečo obetovať. To je to, čo robí vzťah pevným. Ale platí to aj pri tom, keď musíte obetovať sebaúctu, dôstojnosť, ambície alebo životné ciele? Asi nie, že?

Ten pravý vzťah má doplniť medzery, nie ich poškodiť alebo nahradiť. Láska k druhému by nás nemala negovať, práve naopak. Ak nebudeme opatrní, zostane len škrupina z človeka, ktorým sme predtým boli.
Láska je jednoducho nádherný zážitok. Je to jeden z najväčších zážitkov čo nám život ponúka. Je to niečo, čo by mal zažiť každý človek. Ale ako každý iná skúsenosť, môže byť dobrá aj zlá.

Je dôležité nájsť si k sebe človeka, čo bude vašu oporou a parťákom, ktorý vás doplňuje, nie obmedzuje. Takže pamätajte, láska je skvelá, nutná a určite krásna, ale len tá nestačí!

couple-watching-tv-together-courtesy-twyxt-1226x810

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto sú 3 kruté pravdy o láske, ktoré ma naučil život a musím si ich pred každým vzťahom pamätať”