Toto sú dôvody, prečo šťastné páry nehovoria o svojom vzťahu na sociálnych sieťach

Žijeme v dobe, kedy má status na internete pre niektorých ľudí väčšiu váhu ako to, čo sa deje v reálnom svete. Hodnotíme životy iných na základe fotografií a príspevkov, ktoré sa objavia na Facebooku. A väčšinou sú naše úsudky nesprávne.

Mysmezeny.sk zhrnulo dôvody, prečo šťastne zamilované dvojice nemajú potrebu zverejňovať ich celý život online.

Ak sú ľudia vo vzťahu šťastní, žijú pre tento moment.

Ak všetko v živote a vo vzťahu ide ako má, nevidia zmysel dokazovať to iným. Nie je to o tom, že sa nefotia alebo nesledujú život online, ale sú vo svojom živote šťastní a nepotrebujú aby v tom utvrdzovali ostatných.

Žiaden pár, ktorý rieši svoje problémy online tým nikdy nič nezískala.

Zverejňovať osobné problémy online pred všetkými je najmenej efektívna forma na ich vyriešenie. Týmto sa iba veci zhoršia.

Skutočné šťastie je byť šťastný vo vzťahu s niekým, koho milujete.

Pocit šťastia nebude väčší tým, keď o tom zverejníte dôkaz na Facebooku. Radosť a šťastie by mali prinesť spoločné chvíle s milovaným partnerom, nie uverejňovanie fotografií o tom, že ste spolu.

Nikto nemusí nikomu nič dokazovať.

Ľudia, ktorí sú v naozaj šťastnom vzťahu nemajú záujem využívať druhého partnera na dokazovanie ich šťastia iným ľuďom. Sú spolu, pretože chcú byť spolu. Nestarajú sa o toho druhého menej len preto, že ich Facebook ukazuje „vo vzťahu“ alebo nie.

A najdôležitejšia vec…

Výskumy potvrdili, že tí, ktorí nevyužívajú sociálne siete sú šťastnejší ako tí, ktorí sa sa neporovnávajú s inými pármi – kto je šťastnejší alebo lepší, či krajší. Často zabúdame prežívať skutočný život, vzťahy, skúsenosti a pocity  a prestať naháňať popularitu v online svete.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto sú dôvody, prečo šťastné páry nehovoria o svojom vzťahu na sociálnych sieťach”