4 najlepšie ženské triky, ako prežiť menštruáciu a nezabiť pritom svojho partnera

Aj keď je priebeh každej menštruácie úplne individuálny, s väčšinou našich známych sa zhodneme na tom, že nejde práve o najlepšie obdobie v mesiaci. Sprevádza ho väčšinou náladovosť, kŕče, bolesti hlavy, nechuť k jedlu, super útrata v drogériách za všetky hygienické potreby a nekonečná precitlivenosť. Na začiatku máme všetky pocit, že sa s menštruáciou nedá nič robiť, ale svete, div sa, dá. Za lepšiu náladu, pocit, že máte svoj život i telo pevne v rukách, je ale potrebné trochu zabojovať.

1. V prípade kŕčov cvičte.

Znie to ako zlý fór, ale nič vášmu telu nepomôže viac, ako keď ho zahrejete pohybom. Nemusíte sa rovno vrhať do hard core tréningov na Spartan Race, stačí ale pokojná naťahovacie jóga, ktorá pomôže do vášho tela vyplaviť pár endorfínov. Tie budú pracovať ako prirodzený zabijak bolesti a navyše aj ako booster pocitu šťastia.

2. Vyhnite sa káve a čokoláde.

Samozrejme, že ideálnym programom v čase menštruácie má byť sledovanie romantických filmov s krabicou papierových vreckoviek, vedierkom zmrzliny a čokolády, ktorú bez výčitiek zjete na posedenie, podľa vedeckých štúdií je ale práve čokoľvek, čo obsahuje kofeín (áno, aj čokoláda), strojcom zúženia ciev a zlého prekrvenia maternice. Výsledok? Intenzita kŕčov v podbrušku razom stúpa.

2_13

3. Pite viac vody.

Prifukovať telo, ktoré sa už tak cíti ako pátrací balón, nechce nikto. Pokiaľ ale máte pocit, že obmedziť príjem tekutín pomôže z vášho tela dostať pocit monštruóznych rozmerov, ste na omyle. Práve dehydratácia organizmu núti telo zadržiavať vodu a spôsobuje pocit nafúknutia. Základom úspechu je preto hydratovať celé telo zvonku aj zvnútra!

drinking-water

4. Zahrejte svoje telo.

Smiali ste sa vždy ohrievacím fľašiam a perinám plným ozajstného peria, ktoré boli ťažké? Zabaľte svoje telo do najteplejších pokrývok, ktoré doma nájdete a zvlášť dbajte na teplo v oblasti podbruška.  Teplo lieči a toto nesmrteľné teplo jednoducho chcete mať doma.

giphy_59

A len aby bolo jasno … Problémy okolo menštruácie nemáte len vy, máme ich všetky a áno, je to úplne normálne!