Príbeh ženy: Ak si myslíte, že si nezaslúžite viac, vždy vám bude stačiť menej

Je to už také všeobecné životné pravidlo – ak si myslíte, že si nezaslúžite viac, vždy sa uspokojíte aj s tým málom čo máte.

Vďaka tomu vás ľudia vedia zneužiť, dajú vám len toľko, aby ste si s tým vystačili a tým pádom vás začnú podceňovať a prestanú vážiť.

Všetko začína tým, čo si o všetkom myslíte vy, čo zanechávate v ľuďoch, ako dovolíte, aby sa k vám správali a ako sa zachováte k tým, ktorí vám ublížili.

Ak si myslíte, že nemáte právo požiadať o zvýšenie platu, vždy budete prepracovaná a nedostatočné zaplatená.

Ak si nemyslíte, že máte vo vzťahu právo povedať si čo očakávate a chcete, nikdy si nezískate rešpekt a uznanie, ktoré si tak želáte.

Ak si myslíte, že nemáte právo vedieť v akom štádiu vzťahu sa nachádzate s niekým, s kým randíte, ostanete v zóne čakania a domýšľania.

Iróniou je, že ak si v dnešnej dobe pýtate viac alebo len chcete počuť odpoveď na svoje otázky, z opačnej strany sa stretnete s nepochopením. Najmä vtedy, ak vedia, že máte pravdu, že ste silná osobnosť a viete, akú máte cenu.

800x400-beautiful-undiscovered-island

Ale ja som sa naučila, že ak sa uspokojíte s priemerom a budete mlčať,  aj keď by ste mali hovoriť, nezískate tým viac priateľov a ani nebudete obľúbenejším človekom. Ľudia vás začnú brať ako samozrejmosť a budú vedieť, že aj keď vám ublížia, vás to nezraní, nebudete nahnevaná a s nikým sa kvôli tomu nebudete hádať.

Nikdy nie je na škodu požiadať si viac, poznať svoju cenu, postaviť sa sama za seba aj keď si tajne myslíte, že nič z toho si nezaslúžite. Vaša myseľ vás dokáže oklamať a začnete si skutočne myslieť, že toto si zaslúžite a chcieť niečo viac, je sebecké, nenásytné a zlé.

Opak je pravdou.

Nie je sebecké popýtať si o zvýšenie platu ak tvrdo pracujete. Nie je sebecké požadovať záväzok ak ste verná. A nie je sebecké chcieť vedieť, čo znamenáte pre niekoho iného, ak ste do tej osoby zaľúbená.

Sebecké je nechať to tak a netrápiť sa následkami alebo sa s tým uspokojiť, pretože sa bojíte stratiť niekoho, komu to je jedno. A je sebecké mať v sebe hlas a mlčať.

Jediná vec, ktorá vám bráni dostať to, čo chcete a čo si zaslúžite, ste vy sama.

 

large-8

0 replies on “Príbeh ženy: Ak si myslíte, že si nezaslúžite viac, vždy vám bude stačiť menej”