Smutná pravda o tom, čo sa deje keď niekomu zlomíme srdce…

Nechcela aby sa to tak skončilo. Vôbec si si to nepredstavovala, ale skončilo to tak. A nikdy by ťa nenapadlo, že to bude znieť tak tvrdo a kruto keď sa budeš rozchádzať. Ale veci majú svoj koniec. A srdce si zlomila človeku, ktorý sa do Teba zamiloval.

Koniec začína veľmi bolestivo a tá bolesť trvá pomaly. Predstav si, že si hojíš ranu po ťažkej autonehode. Je to 100x horšie lebo tá bolesť psychická. Nepredstavuješ si, ako sa medzi Tebou a človekom, ktorého si opustil sa stáva niekto iný. Zatvorila si za ním dvere a on tam čakal. Možno si myslíš, že ho to prejde ale všetko sa zmenilo. Vaše konverzácie, ktoré boli dôveryhodné sa menia na prach. Ich ruka, ktorá vás držala je prázdna. Lenže človek si pomaly začne všímať, čo ho čaká keď už sa rozhodujete ho opustiť. Už vidia, ako nad vzťahom pokrčia ramenami. Komplimenty sa skončili. Nevieš vysvetliť prečo si sa tak rozhodla. Všetci vieme, že si dotyčného muža milovala a zbožňovala ho. Myslela si si, že to boli oni, čo sú tí praví. Na začiatku by Ťa ani nenapadlo, že to tak dopadne. Očakávanie – spoločný potomok, prsteň. Možno skončíte v rozprávke. A budete žiť šťastne až do smrti.

tumblr_nyj9bptpqq1tk3xcao1_1280-1280x600

Ale mesiace a roky uplynuli a čaro vzťahu sa začalo meniť v chlad. Zastavili ste snívanie s nimi o budúcnosti. Zastavili si zbierať šťastie z ich vtipov a podpichovaní. A prestali ste ich milovať, ako by ste milovali Seba. Nie je to ich vina. Oni neurobili nič zlé. Ale jedného dňa, vaše srdce pre nich prestalo biť. Ešte stále to nevieš vysvetliť, nedokážeš opísať ani tie dôvody alebo vysvetlenie, prečo je to tak.  No muselo to skončiť. A nie je to preto, že by ste ich málo milovali. Nie je to preto, že ste si ich nevážili ako svoju bytosť. Nie je to preto, že nebol krásny. Nebola tam tá iskra, ktorú ste potrebovali. Po určitej dobe ste sa dozvedeli, že na konci tí ľudia neboli to, čo ste chceli a potrebovali za partnera. Bol vašou vzácnou súčasťou života. Pravdepodobne by Ťa miloval do dňa vašej smrti. Ale z dôvodov, ktoré nikdy nebudete schopný pochopiť, ste nemohli dosiahnúť takú úroveň tej lásky.

tumblr_nvwczk0bwt1qjjmtfo1_1280

Keď ste to ukončili. Pozerali ste sa ako keby horí obyčajný papier. Pomaly na prach. Počúvali ste, ako dostávate odpovede zato, ako ste ich milovali a potom ste ich zradili. No neexistuje žiadne logické vysvetlenie. Jednoducho je to, čo sa deje s láskou. Je to desivé vidieť plameň, ktorý skončil. Je to vidieť, ako záhrada, ktorá predtým kvitla sa premenila na suchú púšť. Chceli by ste to vysvetliť. Ale nikto nemôže vysvetliť lásku. Vzhľadom k tomu, čo z nej môže rásť a ako bude prosperovať. nemôžete to vedieť.

kokooooooooooooooooooooooooo

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Smutná pravda o tom, čo sa deje keď niekomu zlomíme srdce…”