Zosvetlite si vlasy doma – 5 domácich receptov ako na to

Upustite od chemického zosvetľovania . To vaše vlasy iba zničí.

Máte po farbení vlasy tmavé? Chcete osviežiť svoj look a zosvetliť vlasy o niekoľko odtieňov? Nemusíte ísť ku kaderníkovi a podstúpiť chemickú tortúru. Suroviny, ktoré vám môžu pomôcť máte doma alebo v záhradke.

Rumanček kamilkový

Ide o často používanú bylinku nazývanú aj harmanček. Nielenže pomáha v boji s lupinami, ale urýchľuje aj rast vlasov a dodáva im zlatistý vzhľad. Osoby s blond vlasmi získajú po jeho použití unikátny lesk a zosvetlenie. Bronzové vlasy zmení o 2- 3 tóny.

Spôsob použitia:
Na odvar z rumančeka potrebujete 2-3 poháre vody prevarenej so 4 sáčkami rumančeka. Ak je odvar hotový, nechajte ho vychladnúť. Vlasy si umyte šampónom, opláchnite a následne opláchnite odvarom z rumančeka. Neoplachujte vodou, jednoducho nechajte vlasy vyschnúť.

Med

Med spôsobuje oxidáciu glukózy a tak dochádza k produkcii peroxidu vodíka, ktorý pôsobí ako zosvetľujúci prostriedok.

Spôsob použitia:
Potrebujeme med a destilovanú vodu. Tieto 2 suroviny zmiešajte v pomere 1 ku 4. Nechajte suroviny prepojiť asi na hodinu. Potom zmes rozotrite na mokré vlasy. Med nechajte na vlasoch pôsobiť asi hodinu. A následne si vlasy umyte.

Škorica

Škorica mení farbu vlasov naozaj minimálne, preto je táto metóda bezpečná. Má príjemnú vôňu a chráni vlasy pred slnkom. Sú po nej hodvábne a lesklé.

Spôsob použitia:
Polovicu pohára škorice zmiešajte so svojim kondicionérom aby vznikla hustá masa. Nanášajte ju na vlasy hrebeňom. Vlasy potom zapleťte do vrkoča. Masku môžete nechať pôsobiť aj 3-4 hodiny., či cez noc. Čím dlhšie bude pôsobiť, tým lepšie. Vlasy si potom umyte. Na prvý pohľad nevidno žiadne výsledky, škorica však vaše vlasy iba jemne „pobozká“.

Olej z olív

Všetci vieme, že olivový olej je pre vlasy naozaj výživný. Dokonale ich hydratuje, spevňuje a ozdravuje. Je ideálny aj ako zosvetľovač.

Spôsob použitia:
1. Pripravte si väčšie množstvo olivového oleja a aplikujte ho na vlasy. S takto natretými vlasmi sa skúste pohybovať na slnku aspoň hodinu. Pre lepší efekt pridajte do oleja aj šťavu z citróna.
2. Inou metódou je zmiešanie 1/4 pohára medu a rovnakého množstva olivového oleja. Suroviny niekoľko minút povarte. Touto zmesou viete vytvoriť aj melír. Aplikujte ju na vybrané pramienky a nechajte pôsobiť asi hodinu. Päť minút pred umytím vlasov ju aplikujte na všetky vlasy po celej dĺžke, najmä na konce.

Rebarbora

Dôvodom, pre ktorý zosvetľuje vlasy je prítomnosť kyseliny šťavelovej.

Spôsob použitia:
Rebarboru pokrájajte nadrobno a vysušte. 3-4 lyžice rebarbory uvarte s litrom vody. Zmes nechajte na noc odpočívať. Následne rebarboru sceďte. Po umytí vlasov si ich zmesou opláchnite. Pre lepší efekt aj  niekoľkokrát. Potom opláchnite vlasy vodou.

Zdroj: ofeminin.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zosvetlite si vlasy doma – 5 domácich receptov ako na to”