Možno, že to nie je cesta o tom, aby si našiel svoju lásku, možno je to oveľa väčšie ako si myslíš..

Svet Ti niekedy rozdá takú ranu, že ju musíš rozchodiť a trvá to niekoľko dní, mesiacov alebo rokov. Sú to časy, keď máš zlomené srdce alebo je niekto ticho a vrazí Ti dýku priamo do chrbta. Keď si si pri Sebe želala mať niekoho, kto to pochopí a keď nevládzeš tak Ti to svoje bremeno pomôže preniesť. Niekedy je láska ten najkrajší cit, prečo si vlastne tu – niekedy je to iba slovo, ktoré Ti príde ako cudzia fráza, o ktorej sa v Tvojej blízkosti hovorí ale Ty jej nevieš porozumieť.

Možno sa Ti zdá, že lásku Ti do kariet nedali, no čo ak práve preto zažiješ nikdy nekončiace dobrodružstvá ?

Možno Tvoja cesta nie je o tom, nájsť tú pravú lásku ale nájsť jej zmysel?

Možno je to tom, nájsť vlastnú skrytú vášeň a zistiť čo treba podniknúť a kam sa Treba posunúť. Presťahovať sa do iného mesta alebo nájsť nový zmysel života, prísť presne na ten rozmer žitia, ktorý by si chcela. Je to o tom, nájsť vlastné a nové hobby, ktoré Ti niečo do života dá, je to nový talent alebo nová myšlienka, ktorá Ti pomôže cestovať okolo sveta, aby si našiel presne ten zmysel a rozmer života, ktorý potrebuješ, potom prídeš na to prečo si vlastne na tomto svete.

Možno je to o intimite, alebo je to o inšpirácií.

To nikto nedokáže povedať. Možno je to o stretnutiach s ľuďmi, ktorí ťa môžu inšpirovať vytvoriť nové veci a robiť niečo lepšie, chceš byť lepší človekom a naučiť sa niečo nové ? Možno je to tom, pracovať samostatne aby sme počúvali svoje vlastné myšlienky a podľa toho sa dokázali zariadiť. Možno je to rozhodnutiach, ktoré nedokážu nikoho ovplyvniť iba Teba samotného. Tvoja sila, Tvoje spôsoby a myšlienky, súboje alebo príbehy. Tá cesta je o tom, ktoré Ti musia zmeniť Tvoj život.

Je to o tom, ako si k Sebe nikoho nepripustiť alebo to nechať tak ?

Je to o tom, spoznať novú lásku a opustiť konečne tú svoju starú? Možno je to tom, nájsť znovu-stratenú lásku a neuhnúť sa jej. Je to o tom opustiť svoje minule zlomené srdce a začať milovať s plnou silou a dôverou toho nového človeka, ktorý Ti prinesie do života oveľa viac slnka a pripustí oveľa viac ovzdušia, kedy to nebude neustále o tom istom. Možno je pointou vzťahov a románikov o tom, aby sme si vážili samých seba. Predsa je to tom, aby sme si vystavali vlastnú osobnosť, kým chceme byť a nežiť život podľa ostatných pravidiel a merítok. Treba od toho odísť, od toho čo si predtým poznala a považovala za vlastné a začať rozmýšľať otvorenejšie. Prestať hľadať svet a nájsť svoj SVET.

 Matic Kozinc