Aj vaše nechty si vyžadujú svoju starostlivosť

Pre ženy je vzhľad a výzor niekedy dôležitejší ako čokoľvek iné. Mať zdravé vlasy, pleť ako z hodvábu, moderné šaty s dokonale padnutým strihom a celý outfit zladený trendy topánkami. Pre mužov to nie je až tak dôležité, ale v jednej veci by sme si mali všetci dopriať rovnakú starostlivosť. Nechty o nás vedia prezradiť naozaj veľa. 

Dnes si žena môže jednoducho zájsť do najbližšieho kozmetického salónu, kde sa o ne postarajú zaškolení odborníci aj s pomocou LED lámp na nechty. Ruka je denne vystavovaná kontaktom s okolitým prostredím a odolávať nárazom, treniu a rôznym chemikáliám pri čistení je naozaj náročné. V takomto štúdiu používajú profesionálne prípravky, ktoré dokážu s týmito vecami veľmi dobre bojovať.

Dvojitý účinok

O vlasoch sa hovorí, že je to koruna krásy, v prípade nechtov to môže platiť tiež. Podobne ako vlasy aj nechty sa tvoria z keratínu. Takže, ak budete konzumovať správne potraviny na podporu zdravých vlasov, doprajete výživu aj svojim nechtom. Ak máte pocit, že o svojich nechtoch nemáte dostatočné informácie a chceli by ste to zlepšiť, školenie gél lak je najlepšou príležitosťou.

Ideálne podmienky pre rýchly rast

Nechty sú rekordmanom v oblasti svojej obnovy. Zdravé nechty rastú v priemere o 3,5 mm za mesiac. Podľa Americkej akadémie dermatológie rastú nechty na rukách dokonca rýchlejšie, než tie na nohách, kde sa udáva priemer 1,6 mm za mesiac. Tiež sa dokázalo, že mužom rastú nechty oveľa rýchlejšie. Na rast môže vplývať aj okolité prostredie a podmienky. Nízka teplota znižuje rýchlosť ich rastu ako aj hormóny počas tehotenstva.

Dôkladná starostlivosť

Ak si chcete zachovať zdravé nechty, vďaka ktorým na vašej ruke vynikne nový prsteň, musíte dbať na základné veci. V prvom rade by ste nemali úmyselne narušovať kožu v okolí nechtov. Tá ich chráni pred prípadným poškodením, udržuje správnu vlhkosť a zabraňuje prieniku baktérií. Tiež je dôležité sa o svoje nechty naozaj postarať preto, aby ste predišli

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Aj vaše nechty si vyžadujú svoju starostlivosť”