Ak sa cítiš zle, tak si toto musíš prečítať, je to o…

Sedíš úplne sama v miestnosti a hovoríš si, ako je to zlé a pritom myslíš na to najhoršie čo ešte môže prísť.

Máš pravdu. 

Môže to byť oveľa horšie, nepredstaviteľne horšie, zajtra alebo o pár týždňov. Nikto to nevie povedať s presnosťou vedca alebo proroka. Možno sa o pár dni zem zastaví a my skončíme, z temného a chladného vesmíru sa k nám zrúti meteorit a zničí naše ľudstvo. Nikto to nevie. Kto vie, či si určená k tomu, aby si robila veci aké miluješ alebo sa zamiluješ do niekoho, na koho by si v živote nepovedala, že sa do neho zaľúbiš? Láska je slepá a nepredvídateľná. Nevieš či sa cestou autom zastavíš pri čerpacej stanici a stretneš svoju životnú lásku , ktorá Ti zachráni život ?. Svet je už taký, nepredvídateľný,plný tajomstiev, zvrátený a jediné miesto, kde sa oplatí žiť. Aj keď je náš svet taký, aký je musíme v ňom žiť a bojovať za Svoje právo byť šťastný.

Ak to práve teraz cítiš rovnako a čítaš presne tieto riadky, nemôžeš to len tak vzdať a nechať vyhrať svoj strach z prehry. 

Cez všetky bolesti, strach , beznádej , mizériu a bolesti hlavy , by si si mohla uvedomiť a nahradiť ho pocitom, že na všetko dá rýchlo zabudnúť a vyhľadať si v sebe samej  silu všetko to prekonať.

Nevzdávaj sa a váž si svoje problémy, ktoré sa Ti stali. Je to jediná dynamická vec, ktorá sa Ti v živote môže stať. Sú to presne také momenty, kedy si už myslíš, že je koniec Tvojho sveta a srdce sa Ti zastaví. Keď si myslíš, že nie si dosť dobrá na to, čo by si chcela v živote dosiahnuť. Potom to príde, budeš hladná a chcieť bojovať mať tú vášeň, ktorú nikto nezastaví, jedine to bude iba smrť.  Určite v Tvojom živote príde niečo, čo nájdeš sama a zistíš prečo je dôležité bojovať za každý nádych a výdych. Ver mi! Na svete existuje miliardy ľudí, ktorí vedia, v čom nie sú dobrí , ale nesmieš zabudnúť na veci, kde si dobrá – vieš zvládnuť s prehľadom. Alebo Ti to hovorí okolie a ty si to ani neuvedomuješ.

Spomeň si o akých problémoch si s Tebou ľudia vymenia informácie a chcú radu. Môžeš sa postaviť pred zrkadlo a opýtať sa samej seba, prečo tak vyzeráš, prečo sa tak správaš a prečo vôbec existuješ. To sú presne tie obdobia života, keď sa pre zmenu potrebuješ rozhodnúť pretože niekde vnútri vieš, že Ťa to posunie niekde ďalej a Ty budeš šťastnejším človekom.  Časy kedy si sa chcela dostať do rovine štandardu a normálnosti – očakávaní spoločnosťou alebo strach z toho, že Ťa niekto odsúdi musia byť preč. Žiješ predsa svoj život. Nebuduješ sny niekomu inému. Nezabudni sa nevzdávať a písať si svoje sny.

Predstav si tie ťažké momenty, keď to už nebudeš zvládať – nedovoľ, aby Ťa negatívna energia ovplyvňovala, nemôžeš to vzdať. Jedného dňa nájdeš tú správnu guráž a všetky svoje slabosti vynesieš nad seba a pochopíš ich prečo tam sú, pochopíš prečo si sa posunula vpred a dokázala oveľa viac. Možno aj vďaka tým slabostiam si tam, kde musíš byť. No Ty sa o chvíľu posunieš a budeš bojovať.  Keď sa budeš milovať , dokáže Ťa zraniť niekto z okolia?

Nevzdávaj sa a nepripúšťaj si, že si na to všetko sama. Si oveľa silnejšia – si svoj vlastný hrdina, ktorým si chcela byť. Život je presne aj o tých zlých dňoch a o tom, ako ich pochopíš neskôr si ich vybavíš a vieš, čo k tomu predchádzalo. Nebudeš to opakovať, však? Kedykoľvek sa budeš cítiť zle, spomeň si nato prečo si začala – sústreď sa na veci, ktoré môžeš zlepšiť a vyber sa pre ten cieľ znovu! A tie hodiny sa vyplatia! Svet je zlý,tajomný a nepredvídateľný – ale stojí ho zato prežiť naplno!

Joanna Kosinska