streda, 22 mája, 2024

17 dôvodov, prečo mať vzťah s rovnako skúseným partnerom…

 

  1. Radi trávia spolu čas osamote.

Toto je jeden z naj unikátnejších definícií dvoch ľudí, ktorí si už prežili svoje skúsenosti. Máte svoju vlastnú hlavu a mnoho času trávite spolu, obaja ste sústredení na svoje vlastné veci, ale radi spolu trávia čas. Je to také tiché partnerstvo, kde sa každý odovzdáva samému sebe ale keď potrebuje nakopnúť alebo potešiť, nájde si cestu k tomu druhému.

 2. Keď ste spolu, môže sa sa stať situácia, keď to jeden z Vás prežíva oveľa horšie a ťaží ho  psychické zrútenie, ten druhý človek ho vie podporiť. 


Nie je to všetko o tom, ako sa Váš partner snaží ľúbiť a dostať do vášho vzťahu romantiku alebo lásku, niekedy sú tu aj časti života, na ktoré nie sme hrdí. Ale o to lepšie je, keď ste si obaja prežili to najhoršie, čo Vás v živote stretlo a viete sa cez to povzniesť a pomôcť si navzájom. Navzájom si viete vymeniť skúsenosti a pomôcť si navzájom.

3. Nechce sa vám byť od toho druhého preč, ale dokážete mať svoj samostatný život.

Radšej ako byť závislý od toho druhého, je tu možnosť byť nezávislý od samého seba a tráviť ten čas niekedy oddelene. Niekedy nemáte problém tráviť čas s tým druhým a vykonávať veci, ktoré robíte aj sami.

4.Svoje nevyriešené emocionálne problémy si dokážete pripomenúť a konečne ukončiť.

Ľudia, ktorí sa duchom blížia k starobe ale na oko vyzerajú oveľa mladšie sa dostanú do vzťahov, ktoré ich urobia zraniteľnými a staré problémy možno prídu na povrch a treba ich riešiť.

5. Obaja ste idealisti, ktorí chcú mať v každej konverzácií posledné slovo. To je niečo, čo sa stalo neobľúbené vo všetkých druhoch výmien názorov.

Najstarší ľudia sa snažia byť tí najmúdrejší ľudia v celej miestnosti. To sa stane veľkou výzvou hlavne, keď sa nastane situácia, keď sa obaja navzájom dokážu ako tak rešpektovať a chcú si dokázať vlastnú pravdu. Niekedy musia čeliť faktu, že stretnete človeka, ktorý vám pomôže zredukovať vaše ego. Je to dar.

6. Ak stretnete skoro rovnako skúseného človeka, môže sa stať, že sa budete cítiť s ním ako doma.

V predchádzajúcom vzťahu sa vám možno stalo, že ste sa snažili niekoho očariť ale zistili ste, že nepatrí do vašej kategórie. V tomto vzťahu sa dokážete cítiť silný pre toho druhého, zdolať všetky prekážky sveta.

7. Nezdá sa vám, že si musíte zaslúžiť lásku toho druhého človeka.

V predchádzajúcich skúsenostiach a vašich vzťahoch sa Vám stalo, že ste niekoho museli presvedčiť o tom, aby Vás ten človek rešpektoval alebo miloval. Teraz sa Vám stane, že s Vami človek bude normálne tráviť čas, milovať vaše telo aj s Vašimi chybami alebo trápnymi vtipmi. Nepotrebujete to.

8. Iba v tomto vzťahu dostávate pocit, že sa ako keby dlho poznáte. Je to ako keď spojíte dve lego kocky do seba a oni perfektne zapadnú. Mať takýto vzťah je veľké šťastie.

9. Aj keď spolu nemáte nič spoločné, môže sa vám stať, že ste si podobní.

Možno máte odlišné záujmy, to ešte neznamená, že nemáte spoločnú budúcnosť, dokážete sa navzájom pochopiť. Máte podobné zmýšľanie na niektoré veci a vlastnú pravdu, aj keď sa nemusíte snažiť zapáčiť sa tomu druhému.

10. Nemôžete uveriť tomu, že ste sa stretli 

Nedokážete pochopiť, že ste si takí podobní a jedného dňa sa stal zázrak a stretli ste sa.

11. Zistili ste, že sa máte od toho druhého čo učiť

Zaujímavý fakt ľudí, ktorí si už niečim prešli je ten, že do vzťahu vznesiete svoje opačné skúsenosti a tým si viete vo vzťahu vzniesť lepšiu perspektívu. Potom sa môžete obidvaja stať oveľa lepšími individualistami.

12. Ak máte problém vybrať si svoju vlastnú cestu.. Je tu ešte Váš skúsený partner

Jedna z ďalších vecí, ktoré Vám pomôžu vo Vašej situácií je tá, že si môžete vybrať odlišné pohľady na situáciu od svojho partnera. Neznamená to, že Váš názor bude názorom toho druhého, ale je tu možnosť preskúmať to očami druhého človeka, ktorého milujete.

13. Začnete si vážiť maličkosti

Keď si nájdete svojho partnera, rozmýšľate nad tým, že musíte byť atraktívnym a dokonalým pre toho druhého. A teraz, keď ste už stretli niekoho, kto Vám verí a nemusí Vás vidieť v tom najlepšom svetle.

14. Aj keď ste individualisti, dokážete sa zabávať detskou radosťou.

Povedzme, že budete spolu tráviť čas oveľa viac ako keď ste boli sami, stanete sa oveľa viac starostlivejším človekom. A budete si to užívať.

15. Spojenie sa s človekom, na ktorom mu záleží vlastná individualita je to najlepšie, čo môže byť.

Nemusíte sa báť, že keď s ním nebudete tráviť každý deň, tak ho stratíte. Každý z vás si vie vyčleniť vlastný priestor pre vlastný rásť a ak to dokážete obaja akceptovať, potom tu nie je žiadny problém.

16. Ste skutočne tí najlepší partneri pre toho druhého a dokážete robiť veľké veci pre toho druhého, lebo do výsledku ste skutočne zamakali.

Možno sa Vám bude stávať, že Vás okolie bude vnímať, ako keby ste začali chodiť s najlepším priateľom – je tu človek, ktorý je sebavedomý a plný lásky, hlavne pre vás.

 

17. Obaja si uvedomujete, že ste prišli do toho života posúvať sa každý deň, čo je super.

Neustále sa na seba pozeráte, aby ste vedeli čo zlepšiť na svojich životoch alebo na vašom vzťahu je ho spoločne si budovať. Zároveň si obaja môžete dávať pozor, kedy už treba ubrať a užívať si život.

@brandonann

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Latest

Newsletter

spot_img

Don't miss

spot_imgspot_img

Matka sa nakloní, aby pobozkala svoje bábätko – tvár novorodenca roztápa jej srdce

Deti sú jednoducho fascinujúce. Zatiaľ čo matka bude vždy cítiť nežnú lásku a hlbokú náklonnosť k svojmu dieťaťu, tieto pocity vždy zdieľa aj dieťa,...

Máte túto pečiatku na občianskom? Tu je uvedené, na čo vlastne slúži – Veľa ľudí o tom nemá poňatia

Mnohí z nás nosia svoj občiansky preukaz každý deň pri sebe a používajú ho najmä ako doklad totožnosti. Na slovenských občianskych preukazoch sa však...

Manžel ju chcel vyhodiť, ale ja som ju vzala a zachránila. Povieme vám, ako obnoviť orchideu z jedného listu

Orchidea je jedinečná v tom, že aj keď sa zdá byť mŕtva, môžete sa pokúsiť vdýchnuť jej druhý život. Ak má orchidea zhnité listy...
Verified by MonsterInsights