Bezplatné spôsoby na odstránenie vrások

Nemusíte tráviť každý jeden víkend v kúpeľoch a míňať svoje peniaze na to, aby ste vyzerali ako z módneho časopisu. K dosiahnutiu dokonalej pleti vám postačí zopár jednoduchých trikov, ktoré v mnohých prípadoch nestoja ani cent.

Uvoľnite sa

Je dôležité nájsť svoju vnútornú zónu pokoja a harmónie. Chronické napätie a fyzický stres spôsobuje nárast kortizolu v tele, čo je hormón, ktorý zapríčiňuje stratu kolagénu a elastínu, v konečnom dôsledku to vedie k vzniku vrások. Stres môže tiež zhoršiť niektoré ochorenia kože, ako je lupienka alebo rosacea. Je to veľmi významný faktor, ktorým, ak sa necháme ovplyvňovať, zanechá na našom tele výrazné stopy a následky.

Najlepšie sa uvoľníte, pokiaľ necháte odpočívať svoju psychiku. Pleť osviežite jemným peelingom na tvár, ktorý sa dá vyrobiť aj z domácich potravín. Kokosovej múčky, kávovej usadeniny, hroznových jadierok, banánu a čokolády.

Pravidelná hydratácia

Voda je neoddeliteľná súčasť nášho života a pre našu pleť to platí tiež. Udržiavanie pravidelného obsahu vody v koži je pre pokožku veľmi dôležité. Hydratácia spomaľujete proces úbytku vody cez povrchové vrstvy pokožky a posilňuje tak jej odolnosť. Ak je vaša pleť citlivá, vyskúšajte prírodnú kozmetiku Saloos. Tiež si dávajte pozor na ročné obdobie. V zime si koža vyžaduje vyššiu starostlivosť, ale v lete tomu nie je inak, pretože slnečné žiarenie je k našej koži nekompromisné a maximálne ju vysušuje.

Umývajte si tvár každý večer

Slnko nie je jediným faktorom, ktorý bude na krásu vašej pleti vplývať. Malé mikročastice z ovzdušia a okolia, môžu vašu kožu potrápiť tiež. Najlepším spôsobom na prevenciu proti týmto škodlivinám je pravidelné umývanie tváre aj vo večerných hodinách. Priznajme si, že pre mnohých to nie je samozrejmosť. Ak budete tieto jednoduché postupy pravidelne dodržiavať, bude vaša prechádzka v pohodlných lodičkách dôvodom na príjemné zoznámenie sa s okúzľujúcim mužom.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bezplatné spôsoby na odstránenie vrások”