Malé pripomenutia pre silných ľudí, ktorí sa (dočasne) cítia slabí

Keď máte pocit, že váš hlas je slabý a svet sa snaží umlčať vašu prítomnosť, všetko čo potrebujete je podpora z vnútra

Samozrejme, cítite sa unavený. Jasné, cítite sa nepotrebný. Jasné, cítite sa, že už nie ste tá osoba ako predtým. Ale to znamená, že ste sa o krok posunuli vpred. To znamená, že ste sa o niečo pokúsili. Znamená to, že ste sa zmenili. To znamená, že ste bojovali. Že ste snívali. A to je lepšie než nič, nemám pravdu? Je v poriadku plakať, je v poriadku byť smutný, zranený… je to v poriadku, bude to v poriadku. Vždy je.

Naplnenie nie je konečná činnosť robenia vecí správne, ale nekonečný kolobeh robenia tých správnych vecí v živote.

Keď sa cítite, že ste mali dlhý deň, spomeňte si na vtáky neustále lietajúce odo dňa, čo sa naučili stúpať. Tiež sa unavia, ale prečo v lietaní pokračujú? Pretože môžu, pretože majú krídla a tie krídla sú zodpovednosť, ktorá im zostane navždy. Plány zlyhávajú, momentum netrvá, priatelia zrádzajú, konštrukcie sa rúcajú, kvety vädnú, vzťahy sa rozpadávajú, ľudia zomierajú, veci nachádzajú svoj koniec – ale tieto pripomienky nedokonalostí sú tu každý deň. Dlhé utrpenie nie je pocit, je to len stav mysle a fáza v živote. Pripustite si bolesť, plačte, potom plačte znova. Byť človekom je zodpovednosť, nie test pravdepodobnosti, a máte len jeden pokus.

Niekedy sa len potrebujete zamotať, aby ste našli ten správny uhol v živote.

Cítite sa zabudnutý, ale práve v tomto čase na dne ste schopný zrýchliť vaše chápanie života, konkrétne svojho života. Možno sa cítite nepotrebne, ale to vás nerobí neschopným. Možno vám chýbajú rušné ulice, nikdy sa nekončiace termíny odovzdania a nádhera zlepšovania svojich schopností vo všetkých veľkých veciach čo robíte, ale väčšia sláva sa nachádza v ničote. Keď prestanete robiť veci, naučíte sa odnaučiť veci, ktoré vás urobili silným. Dokážete oceniť jednoduché veci. Počujete tlkot vášho srdca a čo vám hovorí. Veríte v seba a v Boha, pretože vaša povolanosť nikdy neodíde. Ak sa túžba robiť vašu vášeň niekam stratila, tak potom k vám znova nájde cestu nech to stojí čo chce.

Váš sen nie je istota, na ktorú sa čaká, ale neistota, pre ktorú sa musí tvrdo pracovať.

Nádej, znova znak života, a vy neprestávate dúfať, pretože túžite po niečom lepšom, lebo cítite, že niečo príde, pretože… dúfate. Život môže mať mnoho obmedzení, ale budúcnosť žiadne nemá; je bezhraničná a zoberie vás tam kde vaše srdce a myseľ chcú. Snívanie vám dáva nádej, pracovať pre vaše sny vám dáva momentum a sklamanie chcieť to vzdať. Realita vždy z teba vytiahne maximum – buď to najlepšie alebo to najhoršie. Niekedy pomáha aj klamať o veciach, pretože strach z neznámeho je reálny. Nerobte si starosti s klamaním, robte si starosti o to čo budete robiť pre to, aby ste svoj sen dosiahli. Predstierajte, až dokým sa vaše sny nestanú skutočnosťou.

Jedného dňa dokážete svojim možnostiam, že vy ste voľba.

Ale zatiaľ, začnite so svojím vnútorným ja – zistite, že to kto ste je dostatočné a aj keď nie ste najlepší kvôli ľudským predsudkom, všetko čo musíte urobiť je dať do toho všetko. Vaše sny ožijú, ale najskôr musíte ožiť vy. Neprestávajte ísť, neprestávajte stáť a neprestávajte mať vieru v hlas svojho srdca.

Pozdvihnite svoje sny.

Žite svoj sen. Nechajte ho nech ide aj do inej dimenzie ako predstava. Nechajte svoj sen byť vždy začiatok ale nikdy koniec. Snívajte vo veľkom a nikdy sa neuspokojte s niečím menej. Nikdy neodbočte od idealizmu, ale vždy zvažujte pragmatizmus. Triumfujte a nikdy nikoho nenechajte vás vyradiť.

Smejte sa. Už smiech je splnený sen pre roztrieštené hlasy vo svete.