Niekedy sa v „zbohom“ skrýva aj niečo dobré

Aj keď „zbohom“ bývajú hrozné a bolia, väčšinou sa na nich dá nájsť aj niečo dobré. Časom kvety vyrastú aj tam, kde predtým bývala pustatina. Ako aj ty vyrastieš zo svojich „zbohom“ aj napriek bolesti a zlomenému srdcu.

Tá prvá bolesť vždy bude najintenzívnejšia. Vždy sa po tom budeš cítiť, akoby si mal zomrieť, akoby sa tvoje srdce malo roztrieštiť s každým jedným nádychom. Vždy to bude bolieť, bez ohľadu na to, či zbohom hovoríš niekomu z rodiny, kamarátovi alebo partnerovi. Vždy to zanechá po sebe dieru v tvojom srdci.

Ale povedať zbohom nemusí byť zlá vec.

Vieš, s každým zbohom, ktoré budeš musieť prekonať, príde nové ahoj. S každým rozlúčkovým objatím ti nové zaklope na dvere. S každou slzou, ktorú necháš stiecť po svojom líci, dostaneš nový dôvod na úsmev.

Kamarátstva končia. Vzťahy končia. Ľudia sa menia. Ľudia odchádzajú.

Nič navždy nezostane rovnaké. Všetko sa stále mení, vyvíja a rastie. A presne ako sa menia tvoje vzťahy, mení sa aj tvoje srdce. S rozlúčkou prichádza rast. Rast v tvojom vnútri. Rast v tvojej duši. Rast v tvojom srdci. A rast na tvojej vlastnej ceste za seba-láskou.

pexels.com

Keď povieš zbohom vzťahu, naučíš sa, čo potrebuješ a čo naopak od svojho partnera nepotrebuješ. Naučíš sa čo dokážeš tolerovať a akceptovať a čo zasa nie. Naučíš sa viac o svojom srdci a o tom, čo potrebuje, aby sa cítilo v bezpečí.

Keď povieš vzťahu zbohom, naučíš sa, čo tvoje budúce ja potrebuje a chce, aby sa cítilo šťastné a naplnené.

Keď povieš zbohom kamarátstvu, naučíš sa, ako dať seba na prvé miesto. Naučíš sa, ako miernejšie pristupovať ku konfrontáciám. Naučíš sa, ako odpustiť a ako nezabudnúť. Keď povieš priateľstvu, ktoré bolo kedysi pre teba veľmi dôležité, zbohom, naučíš sa byť opatrnejší pri výbere kamarátov a ľudí, čo ťa budú obklopovať.

Keď povieš zbohom priateľstvu, napokon budeš zoznámený so svojou pravou silou.

Keď dáš zbohom toxickému vzťahu, naučíš sa odvahe a svojej vlastnej sile. Naučíš sa, ako si viac vážiť seba a že už nikdy neurobíš tú chybu, že si sa niekedy dal až na druhé miesto. Keď dáš zbohom toxickému vzťahu, napokon z toho vyjdeš silnejší a múdrejší aj napriek všetkej bolesti.

pexels.com

Napokon sa staneš osobou, ktorou si vždy chcel.

Takže prosím, pamätaj, že aj v zbohom sa skrýva dobro. Sú to lekcie, ktoré sa musíme naučiť, zručnosti, ktoré musíme získať. A bez ohľadu na bolesť a zranenie v tvojom srdci, nikdy nezabudni, že by si sa nikdy nemal cítiť vinný za to, že si sa dal na prvé miesto. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať, že si urobil niečo, čo bolo pre teba najlepšie.

Tak povedz zbohom. Povedz zbohom tomu, čo ťa drží späť. Povedz zbohom tým ľuďom, ktorý ťa ťahajú dolu. Povedz zbohom každému, pri kom sa necítiš krásny a silný.

Povedz zbohom a nauč sa, čo to znamená byť voľný.