Toto si prečítajte, keď budete vystresovaný z budúcnosti

Keď premýšľate nad budúcnosťou, vytvárate stres. Robíte si starosti s problémami, ktoré sa pravdepodobne nikdy nestanú. Ste pesimistickí a predstavujete si najhoršie scenérie.

Neustálym premýšľaním o budúcnosti vytvárate problémy, ktoré v skutočnosti neexistujú. Pýtate sa sami seba, čo budem robiť ak…alebo ako by som zvládol túto situáciu. Je dobré pripraviť sa, no je nezdravé byť posadnutý. Je nezdravé vytvárať v hlave stále dokola napätie.

Pri premýšľaní nad budúcnosťou si zabúdate užívať prítomnosť. Nevnímate svoje okolie. Nevnímate krásu svojich priateľov, svojej rodiny a prírody okolo vás. Vaše oči prehliadajú dobré momenty života, lebo namiesto skutočného sveta žijete vo svojich myšlienkach.

unsplash.com

Keď neustále premýšľate nad budúcnosťou, stresujete sa. Nikdy si neužívate jedlo, ktoré jete. Neužívate si jazdu autom, pretože stále čakáte na to, čo sa stane ďalej. Premýšľate nad tým, kam vás vaše činy zavedú namiesto toho, aby ste žili v prítomnom momente a išli s prúdom.

Keď premýšľate o budúcnosti, pozeráte sa na veľký obraz a nevenujete pozornosť maličkostiam, malým krokom, ktoré vás dovedú k úspechu. Príliš sa zaoberáte udalosťami, na ktorých nezáleží a ignorujete tie, na ktorých záleží najviac.

Premýšľaním o budúcnosti ničíte svoju prítomnosť. Presviedčate sami seba, že za dva alebo desať rokov bude všetko lepšie ako teraz. Vytvárate nádejnú budúcnosť a prítomnosť sa vám zdá pustá.

Je načase ukončiť svoje trápenie. Nemôžete udržiavať to hrozné napätie, pretože z toho ochoriete. Vystresujete sa tak, že explodujete.

Samozrejme, že to neznamená, aby ste prežili svoj život bez myslenia na zajtrajšok. Urobte všetko, čo musíte, aby ste sa pripravili na ďalší deň, tvrdo makajte, a potom, nechajte myseľ odpočívať. Nezostávajte hore do rána kvôli tomu, čo by sa stalo, keby…Prestaňte sa mučiť nepotrebnými myšlienkami.

Prestaňte sa báť o zajtrajšok, šťastie si zaslúžite dnes.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto si prečítajte, keď budete vystresovaný z budúcnosti”