Botoxové injekcie od siedmich rokov … to je nič oproti tomu, čoho sú rodičia schopní kvôli detským súťažiam krásy.

Celý náš život sa podobá na akúsi súťaž : v kráse, úspechoch, množstve peňazí, vplyve … No najhoršie je, keď si rodičia prostredníctvom detí plnia svoje sny, a robia to robia všetkými možnými spôsobmi. Boli sme šokovaní, keď sme videli, čo sa deje počas príprav na detské súťaže krásy.

Chillin.sk vám dnes prezradí, čoho všetkého sú rodičia schopní, aby ich deti vyhrali súťaž krásy. Stojí to však za to, aby deti stratili detstvo a nalomilo to ich psychiku?

Detská súťaž krásy

Ešte pred 10 – 15 rokmi sa na detských súťažiach krásy predstavovali šikovné a vynaliezavé dievčatá, ktoré zaujali svojimi zručnosťami a talentom. Maximálny zásah do ich výzoru boli natočené vlasy. Pod vplyvom sociálnych sietí či kozmetického priemyslu dnes už robia rodičia všetko preto, aby dievčatá vyzerali staršie a ženskejšie.

Obliekajú svoje dcéry do odhaľujúcich kostýmov, používajú tony kozmetiky, príčesky, samoopaľovacie krémy, dokonca pošlú dievčatá do solária. Dávajú bieliť už slabé detské zuby a namiesto vypadnutých hneď dávajú umelé náhrady. Obmedzujú deti v stravovaní a dohliadajú na ich prísnu diétu.

Najhoršie je, že dievčatá sú nútené pózovať ako dospelé ženy. Žiadne hlúpe a bezstarostné výrazy tváre. Len ženskosť a vyzerať sexi. Učia ich usmievať sa s neprirodzeným a mŕtvym úsmevom. Niekedy nie je ani jasné, kto je pred vami – dievča či bábika. A ako možno vychovávať dievča normálne, ak už nevyrastá tak, ako by to malo byť?

V USA nedávno došlo k škandálu. Matka pichala svojej 7-ročnej dcére botox! Žena pracuje ako kozmetička a tvrdí že na tom nie je nič zlé. Hoci sa to odporúča ženám starším ako 40. Ale načo? Veď deti majú dokonalú pleť  a vyjadrovať emócie prostredníctvom tváre je v ich veku úplne normálne.

Je to desivé. Aktivisti po celom svete protestujú proti detským súťažiam krásy. Napríklad vo Francúzsku sú už zakázané. Áno, na súťažiach nie je nič zlé. Ale v oblasti športu, v speve a tanci, teda všade tam, kde samotné dieťa vynakladá úsilie a chápe, že ak prehralo, musí na sebe ďalej pracovať a ďalej rozvíjať svoj talent. Na súťaži krásy však dievčatko ešte nerozumie tomu, prečo bolo lepšie či horšie ako ostatné.

Deti ťažko znášajú sklamanie. Keď rodičia denne hovoria svojej dcére, že je najkrajšia a súťaž nevyhrá, sebaúcta katastrofálne klesá.

Proti takýmto detským súťažiam sú prakticky všetci psychológovia. Deti robia veci, ktoré nezodpovedajú ich veku a sú nebezpečné pre psychiku. Neskôr sa u nich môže prejaviť túžba po drogách, anorexia, problém nadviazať dlhodobý vzťah.

Aj keď víťazstvo v súťaži krásy prinesie slušnú peňažnú odmenu, premýšľajte nad skutočnosťou, že detstvo nemožno kúpiť za žiadne peniaze. Existuje toľko súťaží krásy pre dospelé dievčatá, ba dokonca aj ženy v zrelom veku, ktorých sa neskôr môžu zúčastniť. Tak prečo im odopierať bezstarostné detstvo a narúšať detskú psychiku? Stojí to zato?

Aký je váš názor? Nechajte nám komentár a zdieľajte článok so svojimi priateľmi.

Zdroj: takprosto.cc