Raky sú najcitlivejším a najurážlivejším znamením z celého zverokruhu, to ale nie je všetko

Rozhodli sme sa s vami zdieľať článok astrologičky Danny Larkin, v ktorom sa venuje najhorším vlastnostiam Rakov…no s láskou!

Milý Rak! Nie si jediným znamením horoskopu, ktoré je schopné prejavovať silné city. Tie majú všetky znamenia. No nestabilné Raky sa z nejakého dôvodu nevedia odnaučiť prežívať neprekonateľné emócie, ktoré sa vyskytnú pri akejkoľvek väčšej či menšej životnej kríze.

Tak napríklad, pri raňajkách dievča v tomto znamení nedokáže prestať rozprávať o porozchodovom utrpení, ktoré sa odohralo už pred viac ako 3 mesiacmi. Jej kamarátka sa s priateľom pohádala deň predtým, no všetko, čo vidí, je len ona sama a jej stroskotaný vzťah.

Bolo by omnoho lepšie, ak by si Raky z času na čas spomenuli na to, že aj iní ľudia majú city: čo tak sa opýtať priateľa na to, aký mal víkend ešte skôr, ako na neho spustíte ďalšiu vlnu emočnej krízy, ktorú už všetci počuli minimálne stokrát.

Každý, kto pozná predstaviteľov tohto znamenia, potvrdí, že ich nálada je častokrát ako na horskej dráhe a tvrdý pancier, s ktorým sa prezentujú pred okolím, je neraz len jemnou škrupinkou. Niekedy stačí aj hlúpa poznámka, Rak potom dokáže upadnúť do depresie a môžete počúvať ich celovečerné sťažovanie sa.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rak znamenie

Raky navyše na zlú náladu ich partnerov dokážu reagovať veľmi nezdravo. Zamyslíte sa milé Raky, možno to nie je všetko len o vás. Možno má váš partner len obyčajnú zápchu…

V prípade, že sa stretávate s Rakmi, musíte ich presvedčiť, že im dôverujete na 100%, že sú krásni, talentovaní a odsúdení na úspech. Potom sa „zobudia“ a sú ako z cukru, plní sentimentu – aspoň sa vtedy na nič nesťažujú.

Tak ako v osobnom živote, tak aj v tom pracovnom, je pre nich náročné, prijať kritiku. Všetci sme ľudia a robíme chyby. Neexistujú vzťahy, v ktorých by vás váš partner z času na čas neskritizoval, ak áno, asi niečo nebude v poriadku. To isté platí aj vo vašom zamestnaní – ak sa budete ulievať z roboty kvôli prehýrenej noci či hovoriť na porade nezmysli, potom sa nečudujte, že kritika bude presne to, čo vás čaká a neminie.

Raci však vnímajú bežnú kritiku ako útok na ich osobu. Myslia si, že výzvy k zodpovednosti sú dôkazom toho, ako ich všetci nenávidia. Obzvlášť zábavné je sledovať, ako vie Rak nevhodne reagovať a osočovať ľudí pre nič za nič.

Raky kritizujú všetkých a všetko, navyše výčitky nie sú ich dobrými priateľmi. Potom sú prekvapení, keď od nich partneri odchádzajú a šéfovia ich nie a nie povýšiť!

Predstavitelia tohto znamenia sú pod vplyvom Mesiaca. Ak si na internete vygooglite túto problematiku, môže vás to zmiasť. Mesiac je totiž zodpovedný za naše telo, emocionálne potreby a materstvo. Avšak vplyv Mesiaca na Rakov sa prejavuje najmä ich starostlivosťou o druhých, od čoho čakajú tú istú spätnú väzbu. Bohužiaľ, Raci sú neraz nútení ešte v mladom veku opustiť svoje hniezda a prechádzať životom na vlastnú päsť. Z tohto dôvodu sa vždy hnevajú, keď im v ťažkých situáciach nie je nik ochotný pomôcť.

Rak je vodné znamenie, s jeho obdobím sa spája každoročné vyliatie Nílu Egypte. V dávnych dobách táto povodeň pohnojila pôdu a zabezpečila tak bohatú úrodu. Táto symbolika je veľmi dôležitá aj pri pochopení podstaty tohto znamenia: emócie ich zaplavujú ako povodne.

Na druhej strane, Raky sú skvelí pomocníci pri riešení ľudských problémov. Namiesto panikárenia a hysterických výlevov by sa preto mali naučiť zaplaviť druhých ľudí pozitívnymi emóciami, ktoré im pomôžu pri ďalšom rozvoji.

Zaujímavým príkladom Raka bola princezná Diana. Ako viete, princ Charles mal dlhodobú aféru s Camillou Parker-Bowlesovou. Keď mu prišla na neveru, Charles údajne povedal: „Odmietam byť jediným princom Walesu, ktorý je bez milenky.“

Keby bola Blíženec, pravdepodobne by si uvedomila, že Charles nie je bohvieaký krásavec a našla by si omnoho sympatickejšieho muža. Kto jej bránil v tom, aby sa hrala na starostlivú ženu, nosila oblečenie od Versace a žila v paláci až do konca svojho života?

No keďže bola Rakom, nedokázala akceptovať princovu neveru a pomstila sa nielen Charlesovi, ale aj celej kráľovskej rodine tým, že tajne dávala novinárom rozhovory o tom, ako zle s ňou zaobchádzala celá rodina. Malo to však aj svoje pozitívum: odvrhnutá manželom, Diana pretavila svoje typické vlastnosti Raka a využila svoje postavenie, aby mohla pomáhať tým, ktorí to najviac potrebovali.

Rozhodla sa vziať svojich dvoch synov do jedálne pre bezdomovcov, stretla sa s pacientmi chorými na AIDS, v čase, keď bola hystéria okolo nich na samom vrchole a postavila sa proti ťažbe v baniach. Odstránila tabu, verejne hovorila o svojej bulímii, depresiách a utrpení, ktoré spôsobila Charlesova zrada – týmto spôsobom si na svoju stranu získala ešte viac fanúšikov a oživenú vieru v ľudstvo.

Sezóna rakoviny sa spája so začiatkom leta. V tomto ročnom období kvitnú v rybníkoch lekná. Skutočné lesné rybníky sú špinavé a bahnité, krištáľovo čisté jazerá sú len výplodom ľudskej fantázie. No aj v bahnitom rybníku dokážu vykvitnúť nádherné lekná.

Drahí Raci: prestaňte upriamovať svoju pozornosť na špinavú vodu! Zmierte sa s tým, že život nie je taký dokonalý, ako chcete, radujte sa z rozkvitnutých kvetov a nenechajte sa unášať len tým zlým!

Skvelá rada, nemyslíte?