Túto vec robíme denno denne, ale princezná Meghan ju má zakázanú! Pozrite sa, ako porušila protokol

Bývala herečka Meghan Markle je vydatá za princa Harryho mesiac a už musí riešiť nepríjemný problém z porušenia protokolu, ktorý sa vyžaduje od všetkých žien v kráľovskej rodine. Počas fotografovania si totiž v dala nohu cez nohu.

Hoci sa môže zdať, že sa jedná o banalitu, tak správanie niekdajší americkej herečky vyvolalo na internete diskusiu. Moment sa stal počas fotografovania pri udeľovaní cien Queen ‚s Young Leaders Awards, ktorého sa zúčastnil novomanželský pár, vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexe, a sama kráľovná Alžbeta II.

Akonáhle si sadla Meghan Markle na stoličke, bez rozmýšľania dala nohu cez nohu, čo by podľa nepísaného pravidla robiť nemala. Dlhé roky si na to dáva pozor aj vojvodkyňa z Cambridge Kate Middleton Ľudia zaoberajúci sa etiketou odporúčajú v takých chvíľach mať prekrížené nohy maximálne v oblasti členkov, ale kolená musia byť vedľa seba.

Hoci Meghan Markle nechtiac porušila nepísané pravidlo, tak nie je jediná z kráľovskej rodiny, kto tak urobil. Existuje totiž niekoľko fotografií už zosnulej princeznej Diany, ktoré si bežne dávala nohu cez nohu. V kráľovninej prítomnosti sa snažila protokol dodržiavať, ale keď mala príležitosť, tak sa posadila tak, ako jej to prišlo prirodzené.