5-ročné dievčatko odišlo z tureckého hotela. Jej matke ostali oči pre plač…

„Nikdy v mojom živote som nebola tak vystrašená,“ hovorí Janet Alexander, 46-ročná zdravotná sestra zo škótskeho mesta Iverness. Hoci už od nešťastného výletu do Turecka uplynuli 3 mesiace, ešte stále sa jej trasú ruky a nevrátila sa späť do práce.

Posttraumatický stres sprevádzaný pocitom úzkosti zmenil jej život na nočnú moru. Na druhej strane má však radosť, že obe jej dcéry sú živé a zdravé. Počas toho strašného aprílového večera si myslela, že už nikdy neuvidí 5-ročnú Rose!

Nečakaný test čakal na Janet, ktorá sa rozhodla uskutočniť výlet do Turecka spolu so svojimi dvomi dcérami. Po tom, čo sa rozhodla nechať svoju 5-ročnú Rose s hotelovými animátormi, vzala svoju 9-ročnú dcéru na hodinu potápania.

Žena si myslela, že v päťhviezdičkovom hoteli pracujú len tí najlepší. Po návrate na hotel však musela čeliť krutej realite…

Opýtala sa animátorov, kde sa nachádza jej dcéra, no po ich odpovedi ostala v totálnom šoku. Ukázalo sa, že celý hotelový personál zabudol na to, že má na starosti 5 ročné dieťa.

Zamestnanci okamžite zorganizovali pátranie, ktorého sa zúčastnili aj mnohí hoteloví hostia. Niekto si všimol na neďalekej ulici ženu v hidžábe, v spoločnosti malého blonďavého dievčatka.

Neznámu ženu ihneď odviedli do hotela. Ukázalo sa, že sa skutočne jedná o 5-ročnú Rose. Podľa očitých svedkov sa žena v hidžábe objavila v detskom kútiku, vzala malú Rose za ruku a pokojne opustila hotel.

Rose si myslela, že ide o zamestnankyňu hotela. Vo svojej rodnej krajine bola zvyknutá chodiť na prechádzky s vychovávateľmi zo škôlky. Preto nebola vôbec vystrašená, keď ju žena v hidžábe vyviedla vonku na ulicu.

Kým boli policajti na ceste do hotela, cudzinka ušla a nikomu ani nenapadlo, aby ju zastavili. Lois, Janetina staršia dcéra tvrdí, že pred odchodom žena prehodila so zamestnancami pár fráz v turečtine. Teraz už policajti nemajú možnosť otvoriť tento prípad, pretože dieťa sa vrátilo naspäť k svojej matke, nikomu nebolo ublížené a jediný podozrivý človek zmizol bez stopy…

Riaditeľ hotela vyjadril matke úprimné ospravedlnenie. Ona tvrdí, že proti nemu ani voči polícii nemá žiadne námietky.

Žena však zvažuje podanie žaloby na cestovnú kanceláriu, ktorá ju poslala do Antalye. Od tohto momentu až do súčastnosti sa nikto zo spoločnosti neobťažoval s tým, aby sa žene ospravedlnil za vzniknuté nepríjemnosti.

Podľa vyjadrení ľudí z cestovnej agentúry Thomas Cook Group je v súčastnosti vykonávané interné vyšetrovanie, pri ktorom sa snažia zistiť príčinu tohto incidentu.

Treba mať na pamäti, že Thomas Cook Group patrí k prvým cestovným spoločnostiam na svete a povesť je pre vedenie firmy mimoriadne dôležitým ukazovateľom. Zdá sa, že zamestnanci spoločnosti tomu neprikladali až taký veľký význam.

Veríme, že zástupcovia cestovnej kancelárie nevyviaznu z prípadu bez spravodlivého trestu. Na druhej strane môže žena ďakovať vyššej moci, že pokus o únos 5-ročnej Rose sa nepodaril.

Záhadnej žene sa nepodarilo uniesť Rose a možno to tak dopadlo práve vďaka pozornému hotelovému hosťovi, ktorý jej svojou pozornosťou pravdepodobne zachránil holý život.

zdroj:videoboom.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5-ročné dievčatko odišlo z tureckého hotela. Jej matke ostali oči pre plač…”