Američanka odmietla rodiť, kým si neurobí make-up. Ľudia jej správanie odsudzujú

Narodenie dieťaťa je vždy špeciálnym momentom, najmä pre ženy, ktoré tým začínajú novú kapitolu života zvanú materstvo. Väčšina z nich chce mať svojich mužov pri pôrode a niektoré dokonca chcú, aby ich manželia natáčali cely proces privádzania dieťatka na svet. Existujú však aj originálnejšie nápady…

22-ročná Američanka filipínskeho pôvodu Lee Ann Jarell odmietla porodiť, kým si na svoju tvár nenanesie vrstvu make-upu. Dôvod bol celkom jednoduchý: nechcela počas pôrodu vyzerať škaredo.

Mladá žena žije v Louisiane spolu so svojím manželom Davidom. Želanie jho manželky nebolo pre neho žiadnym prekvapením. Bol zvyknutý na skutočnosť, že Lee Ann sa budí každý deň o 5:00, len aby mohla v kúpeľni stráviť 2 hodiny kvôli make-upu.

Z tohto dôvodu si pred odchodom do nemocnice prichystala všetku svoju kozmetiku. Ako sama priznáva, bez make-upu sa cíti nepríjemne a domov nedokáže opustiť bez toho, aby sa namaľovala.

„Bez neho sa cítim škaredá. Keď opúšťame náš dom, snažím sa chrániť si svoj make-up, nepotím sa a ani sa neusmievam, len aby mi na tvári ostal čo najdlhšie,“ hovorí Lee Ann.

Čas pôrodu sa začal oneskorovať o celý týždeň, preto sa lekári rozhodli, že žene dopomôžu vyvolať pôrod iným spôsobom. Žene trvalo jednu hodinu, kým si na tvár aplikovala make-up pomocou malého zrkadielka. Celý proces prerušovali príležitostné bolesti.

„Môj manžel bol celý čas nablízku, držal ma za ruku, povedal, že vyzerám skvele a že všetko bude v poriadku. Keď som začala pociťovať kŕče, museli sme stopnúť nahrávanie, kým bolesti neustúpia,“ spomína žena.

Lee Ann brala do úvahy aj to, že sa pri pôrode bude potiť a plakať, preto si zvolila vodeodolnú kozmetiku. Celý proces bol rozdelený na 14 fáz, vrátane kontúrovania či nanášania flitrov na očné viečka.

Keď jej dcérka Olivia vyrastie, chce, aby videla toto video a mohla jej ukázať, aké dôležité je vždy vyzerať dobre. No akonáhle si ju vzala do náručia, celý svet sa jej prevrátil hore nohami.

„Zrazu som si uvedomila, že byť matkou je jediná vec, ktorá je pre mňa dôležitá. Keď sme sa vrátili domov z nemocnice, rozhodla som sa, že skončím s týmto nekonečným procesom líčenia. Nech už moja tvár vyzerá akokoľvek, mala by som byť na ňu pyšná.“

Hoci táto zmena u nej nastala až o niečo neskôr, žena to nepovažuje za niečo nezmyselné. Podľa nej nie je nič zlé na tom, ak pre seba môže niečo urobiť a len ťažko to možno nazvať sebectvom. Narodenie dieťaťa je skutočné hrdinstvo, tak prečo by si to žena nemohla urobiť podľa seba…

A aký je váš názor? Považujete maľovanie sa pred pôrodom za úplne nepodstatnú vec alebo chcete aj pri tomto okamihu života vyzerať neodolateľne?

 

zdroj:videoboom.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Američanka odmietla rodiť, kým si neurobí make-up. Ľudia jej správanie odsudzujú”