Deti kreslili po poníkovi a majiteľom festivalu to prišlo úplne normálne. Ľudia ich okamžite začali kritizovať

V neďalekom Česku sa pred niekoľkými dňami uskutočnil známy festival s názvom Blue Style Prima Fest. Išlo o bežný rodinný festival plný zábavy a atrakcií pre detí. Jednou z týchto atrakcií sa stal aj malý poník, ktorý si prítomnosť detí užíval, alebo lepšie povedané NEužíval.

Na Facebookovej stránke Stop Týraní zvířat sa objavil príspevok jednej zo zúčastnených, kde uviedla, že poník bol celý deň odkázaný na pohyb v malom priestore. Okrem toho mali deti možnosť pokresliť si ho tak, ako sa im len zapáči. Fanúšička stránky pridala k svojmu príspevku aj zopár fotografií.

 

Odkaz zdieľalo viac ako 4 tisíc používateľov sociálnej siete. Televízia Prima sa stala hlavným terčom kritiky, no nevyhli sa jej ani rodičia detí, ktorí kresleniu po živom zvierati nijako nezabránili. Podľa nich išlo o týranie úbohého poníka.

Televízia v zápätí reagovala, že išlo o výlučne potravinárske farby, preto je nepravdepodobné, že by to mohlo poníkovi nejakým spôsobom ublížiť. Organizátori festivalu následne zdieľali na internete fotografiu s čistým poníkom a my sme presvedčení, že podobná situácia sa už tak skoro nebude opakovať.

zdroj: refresher.sk