Dievča sa stalo slávnym vďaka fotografiám z každodenného života na Sibíri

Hovorí sa, že na sibírskych územiach môžu žiť len silní ľudia. Pri pohľade na fotografiu Anastasii Grudzevou môžeme všetci len súhlasiť. 25-ročná žena z Jakutstka sa stala známou práve vďaka uverejňovaniu fotografií zo svojho každodenného života v tejto krajine.

Zo začiatku sa na internete začali objavovať snímky, na ktorých sú jej mihalnice pokryté námrazou. Hoci neskôr na to začalo vznikať mnoho paródií napodobňujúce túto fotografiu, mladá žena si vďaka nej našla nemalé množstvo fanúšikov. Na sociálnej sieti Instagram ju sleduje už viac ako 60-tisíc užívateľov.

Rovnako ako aj iní mladí ľudia, aj ona rada cestuje, hladká mačičky, chodí na koncerty a zbiera kvety. Posledná činnosť sa však nezaobišla bez problémov, okrem nej boli totiž na lúke aj stovky nenásytných komárov.

Anastasia zopakovala svoj úspech tým, že si urobila fotografiu, na ktorej kŕmi roj komárov s výrazom tváre, ako keby sa nič nedialo. Niektorí komentujúci ľudia spochybňovali, či je tento hmyz skutočný a ako je možné, že Anastasia dokáže ostať taká pokojná. „Ak sa chcete zastaviť a urobiť si fotku či pozbierať pár kvetov, nakŕmte dav komárov,“ zavtipkovala ženna.

Neraz sa mnohí sťažujeme na počasie, keď je zima, chceme leto a horúce letné dní by sme občas vymenili za sneh a mínusové teploty. Po tom, čo sme sa dozvedeli o životných podmienkach obyvateľov Jakutska, uvedomili sme si, že sme na tom pomerne dobre.

Takmer u každej ženy žijúcej na Sibíri sa nájde fotografia na ktorej je zachytený ich zimný make-up. Na vytvorenie takéhoto snímku stačí, ak strávite vonku 15-20 minút pri teplote -50℃. Zvyčajne toľko im trvá cesta do práce.

A čo by ste uprednostnili vy? Sibírsku zimu alebo leto? Ja osobne leto, keďže komáre môžeme od seba odpudiť pomocou rôznych repelentov. Ohrievanie sa pri teplote -50℃ je omnoho problematickejšie.

Na našej planéte už nie je toľko miest, ktoré by dosahovali podobné nízke teploty. Ruskú zimu možno porovnať už asi len s nórskou. Hovorí sa, že takmer každá rodina má vlastný stroj na odstraňovanie snehu!

zdroj:videoboom.cc

0 replies on “Dievča sa stalo slávnym vďaka fotografiám z každodenného života na Sibíri”