Moslimský spisovateľ radí : „Akýkoľvek problém so svojou ženou môže byť vyriešený za 5 minút!“

Nie je žiadnym tajomstvom, že muži a ženy sa pozerajú na svet z rôznych uhlov. A to, čo je pre jedného nesmierne dôležité, ten druhý považuje za úplný nezmysel. Ženy nekonečne dramatizujú, zatiaľ čo muži sa sťažujú, že im ony vyčítajú ich necitlivosť. Samozrejme, pravda je niekde uprostred a každá strana vzťahu musí prispieť svojou polovicou k vzájomnému pochopeniu.

 

Shaykh Al-Qarni je moslimským učencom, spisovateľom a jedným z najpopulárnejších saudských kazateľov. Prednedávnom bol s ním uverejnený rozhovor, v ktorom tento múdry človek dáva praktické rady pri riešení rodinných konfliktov. Chillin.sk sa v tomto článku s vami podelí o to, čo odporúča …

Vzťahy medzi manželom a manželkou

O jeho účinnej metóde, ktorá zaberá päť minút na vyriešenie najväčších konfliktov so svojou manželkou Šejk al-Karni hovoril na stretnutí s moslimským publikom. „Nielen Einstein a Newton môžu robiť skvelé objavy. Východ je tiež schopný niečoho, „povedal vedec a spisovateľ s úsmevom a prezradil tajomstvo, ako vylepšiť rodinné vzťahy pre obe strany.

Kiežby si každý milujúci manžel prečítal a hlavne vypočul tieto zlaté slová!

 

„Ak zrazu máte so svojou manželkou nezhody, nezvyšujte na ňu hlas, nezastrašujte ju a nehovorte, že nemá pravdu. Každá žena sa musí vyrozprávať – tak ju nechajte. Hlavne pri tom nepozerajte do mobilu, na počítač alebo televíziu.

Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť ako človek, je vzdať sa svojej žene. Otočte hlavu a pokorne počúvajte. A čo je najdôležitejšie – mlčte. Bez ohľadu na to, či má pravdu alebo nie.

Povedzte jej, že má úplnú pravdu a že sa budete snažiť, aby to už nikdy nestalo. Povedzte jej, že vás to mrzí, že ste urobili chybu …

 

Žena je vždy emotívna, jej pocity v nej prevládajú. A spravidla je jemnejšia, srdečnejšia a milostivejšia než muži. Žena sa stará o chorých a blízkych, keď je chorá. Žena nesie svoje dieťa, kŕmi ho a pritláča si ho k prsiam. Dáva svojmu manželovi teplo. Stará sa a stará. Takže vzdajte sa svojej žene a ani sa ju nepokúšajte jej protirečiť! „

 

Je to jednoduché! Ak chcete nadviazať vzťah so svojou ženou, z času na čas ju pozorne počúvajte. Zaberie to len 5 minút a prinesie vám to veľa výhod pre seba a váš vzťah. Budete rozumieť tomu, po čom túži vaša snúbenica, dozviete sa o jej pocitoch, a čo je najdôležitejšie – počúvajte medzi riadkami, že na konci toho všetkého sa dozviete, čo by ju potešilo na narodeniny.

Päťminútová konverzácia vás opäť zblíži a bude vynikajúcou prevenciou ďalšieho nedorozumenia. Mimochodom, ak žena nevypočujete hneď, určite vás bude nútiť, aby ste to urobili neskôr, ale v úplne inej forme …

 

Ak sa časom naučíte byť pozorní a pokojní, hovoriť o svojich pocitoch a častejšie objímať svoje milované, potom všetky dôvody nespokojnosti zmiznú samé. Byť šťastným je tak jednoduché!

Nezabudnite zdieľať tento užitočný článok so svojimi priateľmi.

Zdroj: takprosto.cc