Muž napadol deti v blízkosti školy. Postavila sa mu jedna mamička, ktorá si získala obdiv celého sveta

21-ročný robotník napadol skupinu detí a dospelých v blízkosti jednej zo škôl v Sao Paule, píše Daily Mail. Pri sebe mal revolver, ktorým mieril na bezbranné obete. Jeho pokus bol neúspešný. Zároveň bola vedľa zastávky vojenská policajtka, 42-ročná Katya da Silva Sastre. Taktiež mala pri sebe zbraň, ktorou chránila deti a ich rodičov.

Video ukazuje ako lupič vyskočil z najbližšieho auta a dával pokyny zbraňou skupine detí a dospelých zhromaždených na autobusovej zastávke. 

Ferreira Master / dailymail

Ako sa ukázalo neskôr, vyhrážal sa školskej ochranke, aby mu dal peňaženku  a hodinky. Náhle sa Sastre objavuje z davu ľudí. Vybrala z vrecka pištoľ a strelila chlapovi do hrudníka dve guľky. Páchateľ sa usiluje o odpoveď a žena rozhodne o treťom zásahu – tentoraz do nohy.

Dôstojníčka otočila porazeného lupiča na chrbát a nariaďuje mu zostať na mieste, až kým príde polícia. Neskôr lupič zomrel kvôli ranám, ktoré mal. Ženská dôstojníčka bola pochválená za prejav odvahy a odvážnosti.

 

Tu je video celého incidentu:

Guvernér mesta São Paulo, Marcio Frans, v nedeľu osobne dal žene dar – obrovskú fialovú orchideu.

Tu je, ako sa Sastre sama vyjadrila k tomu, čo sa stalo:

„Musela som konať rýchlo, aby nemal čas nikoho zraniť. Použil som zručnosti, ktoré som získala počas štúdia na akadémii. Je dobré, že som tam bola včas. Jedna žena z tých, ktoré utekali pred nebezpečenstvom, ma varovala pred útokom. „

 

Okamžitá odpoveď tejto ženy umožnila zachrániť život tých, ktorí boli v okolí. Keby nebola vystrelila, zločinec by ju zabil.

Darček vo forme kvetov guvernér dal  Sastre nielen aby jej poďakoval za prejav odvahy, ale aj na počesť Deň matiek, pretože Sastre je matkou dvoch dcér.

V ten deň šla na detský večierok, ale musela zasiahnuť. Dala deti na zastávke k boku a prišla veľmi blízko ku kriminálnikovi a riskovala svoj život.

Výsledok bol smutný. Ale guvernér dúfa, že tento incident bude varovaním pre všetkých, ktorí chcú útočiť na civilistov v biely deň, najmä na deti.

Žena sa správala naozaj odvážne! Viete o takýchto prípadoch aj vy?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž napadol deti v blízkosti školy. Postavila sa mu jedna mamička, ktorá si získala obdiv celého sveta”