Princ Harry nosí na ruke tento náramok. Čo skrýva za jeho nosením? 

Členovia britskej kráľovskej rodiny sú vždy pod drobnohľadom novinárov: po celom svete majú fanúšikov, ktorí netrpezlivo sledujú všetky ich vzostupy a pády. Všímajú si aj tie najmenšie zmeny týkajúce sa ich vzťahov či vzhľadu. Samozrejme, malý detail, ktorý je u princa Harryho nezmenený už asi 20 rokov, nemohol ostať nepovšimnutý.

Prezradíme vám príbeh náramku v africkom štýle, ktorý si mladý princ nedáva dole nech už je kdekoľvek. Toto je on…

Prvýkrát bol čierno-zlatý náramok videný na Harryho zápästí v roku 2001. Mnohí nevedeli, o čo sa jedná. Faktom však je, že doplnok má jasné africké korene.

Prvá návšteva Afriky bola spojená so smutnou udalosťou v živote mladých princov: v roku 1997 ich tam poslal princ Charles hneď po tom, čo pochovali svoju matku, princeznú Dianu.

William mal 15 rokov a Harry v tom čase takmer 13. Šum, ktorý nastal okolo Dianinho mena, bol pre chlapcov ťažkým obdobím, preto sa Charles rozhodol, že ich pošle čo najďalej od Londýna, od novinárov a novín. Každý deň totiž videli správy o podrobnostiach smrti svojej matky.

Diana bola starostlivou matkou oboch chlapcov. No nie je žiadnym tajomstvom, že s princom Harrym mala o niečo bližší vzťah: v mnohých veciach bol podobný príslušníkom rodiny z Dianinej strany, preto ho neraz nazývala „malý Spencer“.

Náramok si princ pravdepodobne zakúpil na pamiatku po tragickej smrti svojej matky. Ako si inak vysvetliť fakt, že ho s ním môžeme vidieť posledných dvadsať rokov? Má ho na ruke aj vtedy, ak sa zúčastňuje na športových súťaží…

…či oficiálnych udalostí…

 

…a mal ho aj počas svojho svadobného dňa.

Mimochodom, na svadbe Harryho a Meghan nebol náramok jedinou spomienkou na princeznú Dianu. Meghan mala na sebe prsteň s akvamarínom, ktorý predtým vlastnila Lady Dí.

Kvety do Meghaninej kytice nazbieral samotný Harry v bielom sade Kensingtonského paláca, kde rok predtým zasadili biele ruže princeznej Diany. Kvetinári doplnili kyticu o nezábudky – Dianine obľúbené kvety. Hovorí sa, že to bolo Meghanine želanie.

Čo znamená dekorácia na Harryho ruke? To vie len sám princ a ako správny gentleman, nikdy o tejto téme nehovorí. Ľudia však radi vidia spomienku na „kráľovnú sŕdc“ prostredníctvom jej detí, dokonca aj v takej maličkosti akou je tenký náramok, ktorý si Harry nikdy nedáva dole.

Jedna vec je istá: nedávna kráľovská svadba ukázala, že Harry nie je jediný, kto si s úctou pripomína pamiatku svojej matky. Taktiež si vybral manželku, ktorá si s rovnako-veľkým rešpektom uctila svokru, hoci sa s ňou nikdy predtým nestretla osobne.

Myslíte si, že ide spomienku na Dianu alebo je to len obyčajný módny doplnok? Máte aj vy nejakú vec, ktorá je pre vás cenná a jej príbeh poznajú len vaši najbližší? Alebo patríte k ľuďom, ktorí uprednostňujú spomienku vo svojom srdci, bez toho, aby ju museli pripevňovať k materiálnym predmetom?

 

zdroj:adme.ru