V horách vo Švajčiarsku si vezmete čo chcete a zaplatíte dobrovoľne. Slováci zdieľajú video fungujúceho trhu s domácimi produktami.

Ako je všetkým známe, Slováci milujú dostávať veci zadarmo. Nejeden z vás sa určite stretol s dlhými radmi napríklad pred stánkom s reklamnými predmetami, ktoré sú koniec koncou aj tak každému zbytočné, no Slováci si na to radi počkajú, pretože čo je zadarmo to je super!

Mladí Slováci na Instagrame zdieľali video, kde ukazujú ako to funguje na horách vo Švajčiarsku. Na horách je umiestnená chladnička, kde sa nachádzajú domáce mliečne produkty, ktoré si môže ktokoľvek zobrať. Princíp spočíva v tom, že nikto nekontroluje, či ste nechali na pulte toľko peňazí ako je napísané na cenovke. Ide o to, aby ľudia sami ocenili tvrdú drinu farmárov. Ak peniaze v tej chvíli nemáte, necháte tam adresu a oni vám do mesiaca pošlú účet.

Smutne musíme uznať, že reakcia na videu je dosť poburujúca, no pravdivá a ukazuje realitu, ktorá je u nás bežná.

Myslíte si, že by niečo také fungovalo aj v Tatrách, či na Liptove? Zanechajte nám komentár a podeľte sa o svoj názor!

https://www.facebook.com/volodakocian/videos/983027315192436/?t=86

zdroj:refresher.sk

0 replies on “V horách vo Švajčiarsku si vezmete čo chcete a zaplatíte dobrovoľne. Slováci zdieľajú video fungujúceho trhu s domácimi produktami.”