5 neobvyklých filmov, v ktorých účinkovala svetoznáma herečka Nicole Kidman

Zo všetkých filmov s Nicole Kidman, ktoré som mala možnosť vidieť, mi najviac utkvel v pamäti Tí druhí, keďže dokáže udržať diváka v napätí až do úplného konca.

U Nicole sme zvyknutí na charakteristický polovičný úsmev, klasické outfity a jemný make-up. Niekedy však herečka prikývne na rôzne experimenty týkajúcich sa filmových rolí. O takýchto prípadoch si môžete prečítať v nasledujúcom článku…

Nevesta cez internet (Birthday girl)

Z dôvodu role ruskej podvodníčky Nadii, si musela Nicole prefarbiť vlasy a naučiť sa zopár ruských nadávok. Na „hodiny“ ruštiny sa rozhodla osloviť ruské veľvyslanestvo v Austrálii.

Hodiny (The hours)

V tomto filme si Kidman zahrala spisovateľku Virginiu Woolf. Okrem iného jej táto úloha priniesla „Oscara“. Za parochňou a make-upom ju možno len ťažko rozoznať od originálu. Fenomenálna reinkarnácia!

Reportér (The Paperboy)

Väčšina filmových kritikov tvrdí, že sa jednalo o jednu z najrizikovejších rolí Nicole Kidman. Herečka tu stvárňuje „sexbombu“, ktorá sa spolu s novinárom a mladým roznášačom novín zaoberá vyšetrovaním vraždy. Reakcie na film boli aj napriek názoru kritikov rozporuplné.

Na jazere (Top of the lake)

Je ťažké uveriť, že Nicole má 51 rokov. Niekedy by sa mohlo totiž zdať, že nikdy nestarne. Na druhej strane je herečka v záujme umenia pripravená podstúpiť čokoľvek. V detektívnom seriáli predstavuje starnúcu ženu, matku rodiny, ktorá má vzťah so svojou lesbickou kolegyňou.

Ako baliť dievčatá na party (How to talk to the girls at parties)

Neobyčajná rola, v ktorej nestráca svoj šarm. Postava Nicole je stelesnením búrlivého ducha, ktorý vládol v Británii koncom 70.rokov 20.storočia. Takúto ste herečku ešte nevideli…Nicole predstavuje akéhosi guru subkultúry, kde patril aj londýnsky punk, ktorý sa zamiloval do cudzinca. Film dostal vo väčšine prípadov negatívne recenzie, no to neznehodnocuje odvahu herečky, ktorá sa rozhodla urobiť drastické zmeny.

Nech už sú názory na túto herečku akékoľvek, nemožno zabúdať na to, že Nicole Kidman sa podarilo publikum osloviť vďaka profesionalite, úprimnosti a schopnosti byť skutočným majstrom svojho remesla.

zdroj:videoboom.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 neobvyklých filmov, v ktorých účinkovala svetoznáma herečka Nicole Kidman”