Ak má vaše dieťa často bolesti zubov, soplí alebo ho bolí bruško, skúste mu masírovať týchto 7 bodov na tele

Ak váš potomok často plače, skúste reflexológiu. Je to liečebná metóda, pri ktorej sa stimuláciou nervov na chodidlách, dlaniach alebo ušiach akoby masírovalo určité miesto na tele alebo orgán. Vyvíjaním tlaku na tieto nervy dokážete dieťa upokojiť napríklad pri kolike alebo zápche. Detské nožičky je jednoduchšie masírovať, nakoľko sú ploché. Detská klenba sa vyvíja v 2. alebo 3. roku, kedy začína dieťa chodiť.

1. Hlava a zuby

Podľa reflexologickej mapy sú hlava a zuby prepojené s prstami na nohách. Ich masírovanie dokáže uľaviť od bolesti zubov. Jemne chyťte detskú nožičku a každý prst masírujte krúživými pohybmi a mierne ich stláčajte. Opakujte aj na druhej nohe.

Tiež môžete masírovať a stláčať aj oblasť pod palcami.

2. Dutiny

Brušká všetkých prstov sú prepojené s dutinami. Ak vaše dieťatko trápi plný nos alebo naopak soplenie, pomôžte mu stláčaním a masírovaním týchto bodov. Opakujte aj na druhej nohe.

3. Pľúca

Bolesti hrudníka, najmä pľúc, môžu byť zmiernené masírovaním oblasti, ktorá je zvýraznená na obrázku. Skúste ju trieť z jednej strany na druhú a prechádzať po nej prstami.

4. Solar plexus

Reflexná oblasť spojená so solar plexus tzn. nervovým spletencom prepojujúcim orgány brušnej dutiny, pľúca, srdce a mozog je umiestnená v strede chodidla. Masírovanie tohto bodu uvoľní od bolesti brucha. Chyťte obe chodidlá do rúk a pomocou palcov pomalými krúživými pohybmi masírujte znázornený bod.

5. Horná časť brucha

Masáž strednej časti chodidla uľaví pri tráviacich ťažkostiach ako zápcha či naopak netrávenie. Chodidlá je vhodné masírovať postupne, no najlepšie naraz. Začnite ľavou nohou. Prstom stláčajte zobrazenú oblasť zdola nahor. Potom stláčajte oblasť z ľavej strany na pravú.

6. Dolná časť brucha

Ak vaše dieťatko trápi nadúvanie alebo zápcha, masírujte oblasť zvýraznenú pre spodnú časť brucha. Masírujte krúživými pohybmi a robte špirály.

7. Panva

Masáž spodnej časti chodidla zmierni bolesti panvy a brušnej dutiny. Uchopte pätu dieťatka a nasledujte jeho pohyby nohy. Druhou možnosťou je jemne masírovať pätu po celej vyznačenej oblasti.

Reflexológia napomáha k zdravému spánku, minimalizuje stres a úzkosť. Pamätajte na to, že masírovanie detských nôh si vyžaduje menší tlak a jemný dotyk. Všetky oblasti masírujte približne 2 minúty. Ak dieťatko protestuje, vyskúšajte to neskôr.

Hoci je reflexológia v zásade masáž, a je považovaná za bezpečnú metódu, je stále vhodné aby ste sa o nej poradili aj s detským lekárom. Nezabúdajte, že nejde o žiadnu náhradu liečby určenej lekárom.

Zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak má vaše dieťa často bolesti zubov, soplí alebo ho bolí bruško, skúste mu masírovať týchto 7 bodov na tele”