Ako ovplyvňujú huby naše telo? 7 faktov, ktoré potrebujete vedieť skôr, než zdvihnete hubu zo zeme

Užitočné vlastnosti húb

Huby sú veľkorysé lesné darčeky, ktoré nás potešia v lete a na jeseň. Je to tradičná náhrada mäsa kvôli vysokému obsahu bielkovín a iných živín. Zber húb je zábavná aktivita pre celú rodinu!

Samozrejme, lesné huby musia byť varené naraz a treba trikrát meniť vodu. Zásobník však môže byť použitý po mierrnom tepelnom spracovaní a dokonca v surovej forme!

Výhody húb

Vysoký obsah bielkovín

Bielkoviny v hubách sú ešte viac ako v mäse, napriek tomu, že v nich prakticky nie je žiadny tuk. Preto sa huby často nazývajú „lesné mäso“. Ak chcete maximalizovať absorpciu bielkovín, stojí za to ich kombinovať s pomalými sacharidmi – napríklad s hnedou ryžou. Ale v žiadnom prípade nie s mäsom!

Huby – diétny produkt

Huby majú nízky obsah kalórií – iba 22-30 kalórií na 100 g. Súčasne dokonale nasýtia. Aby sa predišlo problémom s trávením, je lepšie ich veľmi jemne nastrúhať alebo použiť prírodný prášok zo sušených húb.

Užitočné vlastnosti húb

Antioxidačné vlastnosti

Huby obsahujú veľké množstvo antioxidantov a vitamínu D, ktoré pomáhajú oživiť pokožku a zlepšiť stav vlasov. Okrem toho môžu byť použité na prevenciu rakoviny.

Zníženie cukru

Lístky, medové agary a šampiňóny musia nevyhnutne vstúpiť do jedálneho lístka diabetikom prvého a druhého typu, ako aj tých, ktorí sú predisponovaní k tejto chorobe. Je tiež potrebné zahrnúť do vašej stravy huby shiitake, nápoj z mliečnej huby a infúziu chaga. Tieto huby znížia hladinu cukru v krvi a pomôžu zachovať zrak.

Chránia nám imunitu

Shiitake a chránia naše telo pred patogénnymi infekciami a podporujú imunity. Mimochodom, shiitake sú jedinými hubami, ktoré nezhromažďujú rádio nuklidy. Naopak, vyberú ich z tela.

Užitočné vlastnosti húb

Priaznivý účinok na srdce

Huby, najmä hríby, obsahujú veľa vitamínu PP, ktoré pomáhajú posilniť steny myokardu. A vďaka vysokému obsahu železa, huby, najmä v kombinácii s pohánkou, pomáhajú v boji proti anémii s nedostatkom železa.

Obličkové kamene

Mochaidy sú už dlho považované za najlepší spôsob prevencie obličkových kameňov, ako je urát a oxalát. Dobrá pomáha vyrovnať sa s touto faulou a piť z čajovej huby.

Užitočné vlastnosti húb

Ako môžete vidieť, huby sú mimoriadne užitočné pre naše telo. Samozrejme, nemali by byť podávané deťom mladším ako 6 rokov, najlepšie od 12 rokov a ľuďom s vážnymi poruchami tráciaceho traktu, ale všetci ostatní ich potrebujú zaradiť do stravy. Nezabudnite zdieľať tento článok so svojimi priateľmi: podeľte sa o liečivých vlastnostiach húb!

zdroj:sovkusom.ru