Internetom sa šíri výzva, aby sa ľudia oblievali horúcou vodou, má to katastrofálne následky

Určite poznáte internetové trendy, ktoré sa stanu tak populárnymi, že ich robí takmer každý. V minulosti to bol challenge s ľadovou vodou, či tancovanie popri idúcom aute.

V týchto dňoch sa internetom šíri nebezpečný trend, ktorý vymysleli tínedžeri. Jeho princíp spočíva v oblievaní iných vriacou vodou. Najčastejšie to prebieha tak, že počas spánku tínedžeri oblejú „obeť“ práve zovretou vodou. Nemusíme pripomínať, že tento trend je extrémne nebezpečný a viacero ľudí po ňom skončilo s popáleninami v nemocnici.

Jeden z najvážnejšie popálených mladých ľudí je mladík z Indianapolisu, ktorý po tomto nebezpečnom trende skončil v nemocnici s popáleninami druhého stupňa na tvári, hrudi a chrbte. Jeho kamaráti ho taktiež obliali hrncom vriacej vody.

Sme si istí, že od tohto incidentu už viac kamarátmi nie sú. Mladík v jednom z rozhovorov povedal: ,,Moja koža sa mi skrátka zošúpala z hrudníka. Keď som sa pozrel do zrkadla, zistil som, že sa mi to isté stalo aj na tvári.

Tento trend má však aj ešte nebezpečnejšiu stránku. Na internete sa objavili aj prípady, kedy mladí ľudia takto vriacu vodu pili cez slamku. Zjavne si neuvedomovali, že si týmto konaním spôsobia vážne popáleniny ústnej dutiny a vnútorných orgánov. Čo je horšie, na túto „zábavku“ doplatilo len 8-ročné dievčatko z americkej Floridy, ktorá pri tom utrpela smrtelnú poranenia.

zdroj:iflscience.com