HRDINA: 6-ročný chlapček sa postavil za svojho kamaráta a tvrdo na to doplatil

6-ročný chlapec z Olympie, hlavného mesta amerického štátu Washington, za obranu svojho kamaráta pred partiou chuligánov, získal zlomeninu ruky a problémy s očami.

 

Carter English povedal, že videl skupinu detí, ako sa posmieva jednému z jeho kamarátov neďaleko obytného komplexu. A tak ako každý odvážny muž, aj on urobil to, čo by urobil každý dobrý priateľ: zasiahol a zastal sa ho.

Bohužiaľ, bol na nich sám a násilné deti to Carterovi oplatili tým, že ho zbili palicami a kameňmi. No akoby to už nestačilo, nakoniec mu do očí začali sypať piliny.

Ako môžete vidieť, 6-ročné dieťa bolo hospitalizované s početnými ranami, podliatinami a zlomenou rukou.

Carterova matka Dana ho odviezla do nemocnice kvôli operácii očí. „Bolo to peklo,“ povedala. „Nemohla som spať, nejedla som, nedokázala som nič robiť. Nemôžem ho opustiť. Dnes mu z očí vybrali kúsky kamienkov a piliny,“ hovorí Dana s plačom.

Carter povedal, že výtržníci ho napadli po tom, čo sa zastal kamaráta. „Zosmiešňovali ho a bili,“ hovorí Carter. „Ja som ich len požiadal, aby prestali. A potom prišli ku mne.“

Policajné oddelenie Olympia vyšetruje tento incident a zistil, že podnecovateľom boja bolo len päťročné dieťa. Polícia má v pláne obrátiť sa na sociálku, keďže ide o maloletého chlapca.

Ako je možné, že len 5-ročné dieťa dokáže byť také kruté? Akú mieru zavinenia majú na tom jeho rodičia. Kam sa podela ich zodpovednosť?