Pred 30 rokmi spadol do gorilej voliéry. Zmenila nielen jeho život, ale aj jeho samého

Tento príbeh ohromil celý svet! Je o 5-ročnom chlapcovi, ktorý spadol priamo do uzavretej voliéry obrovskej gorily menom Jumbo.

Gorila sa ho následne ohmatala, aby sa uistila, že je nažive. Potom ho začala ochraňovať pred ďalšími opicami, ktoré prišli na miesto chlapcovho dopadu.

Od tejto kultovej správy už uplynulo 30 rokov a Levan Merritt sa teraz rozhodol podeliť o svoje spomienky z osudného dňa.

Incident, ktorý sa stal 30.augusta 1986, mal na život chlapca obrovský vplyv – pomohol mu bojovať proti jeho spolužiakom, ktorí ho neraz šikanovali a nazývali ho Tarzanom či opičiakom. Navyše sa mu vďaka tomu podarilo stretnúť jeho budúcu manželku Amandu.

Moment, ktorý sa mohol skončiť tragicky (keby tam na miesto Jumba bola iná, agresívnejšia gorila), len podporila chlapcovu lásku k zvieratám, vrátane goríl.

No poď pekne od začiatku. V lete 1986 chlapec odišiel do Jersey na rodinnú oslavu.

Spolu s jeho starším bratom, 8-ročným Clintom, 10-ročnou sestrou Stephanie a rodičmi – 34-ročným Stephenom a 28-ročnou Polinou, sa 5-ročný Levan dostal do zoologickej záhrady na oslavu narodenín svojho mladšieho brata Lloyda.

Vtedy však ešte nevedel, že jeho výlet do zoologickej záhrady skončí správami v televízii a gorila Jumbo sa stane hviezdou na celom svete.

Keď Stephen dvíhal Clinta na ramená, aby mohol vidieť toto majestátne zvieratá, Levan sa rozhodol vyliezť na oplotenie.

A tak malý chlapec pošmykol, spadol z výšky 7 metrov, buchol hlavou a stratil vedomie.

Keď ležal nehybne na zemi, pomaly sa k nemu priblížil obrovský Jumbo.

Kým jeho rodina spolu s ďalšími návštevníkmi Zoo sledovali tú hrôzu, Jumbo prišiel ku chlapcovi a jemne ho poklepal na chrbte.

Kým bol stále v bezvedomí, gorila sedela vedľa neho a strážila ho. Po pár minútach prišiel k vedomiu a začal plakať.

Keď jeho rodina kričala, aby sa nehýbal, jeho vzlyky prinútili gorilu aby ustúpila.

Záchranári vytiahli Levana na nosítka a okamžite ho odviezli do nemocnice.

V súčasnosti sú všetky zaujímavé udalosti zachytené a uverejnené na Facebooku alebo Twitteri, no v roku 1986 to nebolo také jednoduché.

Až na druhý deň, keď bol Levan v nemocnici, mohla rodina vidieť tieto neuveriteľné zábery aj v správach.

Pozrite sa na toto úžasné video:

 

Takto vyzerá Levan v súčastnosti so svojou ženou, Amandou.

Na začiatku ich stretnutia neverila, že jej priateľ bol televíznou hviezdou a ten istý chalan, ktorého zachránil gorila. Teraz majú dve deti a tretie je na ceste. A každý z nich miluje zvieratá, tak ako ocko!