Speváčka Shakira pomáha tisícom deťom, no nikto o tom pomaly nevie. Nepotrebuje pozornosť médií

Shakira už vo svojom rannom veku vedela, aké je to žiť v Kolumbii. Videla ľudí žijúcich v chudobe a beznádeji, deti, ktoré nemohli ísť do školy a namiesto toho chodili bosé po uliciach a stávali sa z nich narkomani. Sľúbila si, že jedného dňa, keď bude úspešná, zmení životy takýchto detí.

Veríme, že deti sú naša budúcnosť a preto si ceníme každú snahu zlepšiť ich životy, najmä takú, ktorú vynakladajú ľudia majúci všetko, no aj napriek tomu si spomenú na to, aké je to žiť skromným životom.

Hoci sa vždy snažila prispievať a pomáhať tejto oblasti, bol to práve rok 1997, kedy založila Pies Descalzos Foundation (Nadácia pre bosých). Hlavným cieľom nadácie je pomoc chudobným deťom.

Vzdelávanie nie je len o tom, aby dieťa chodilo do školy a bolo zasypané hromadou kníh. Toto vzdelávanie má v sebe aj niečo viac. Ide o proces tvarovania mysle, ktorá bude v budúcnosti schopná robiť rozhodnutia na základe porozumenia spoločnosti. Bez toho by na nich čakala len neistá budúcnosť.

Nadácia Barefoot v podstate pomáha deťom, ktoré musia každodenne čeliť rôznym nepríjemným prekážkam, či už ide o chudobu alebo násilie v akejkoľvek forme. V súčastnosti nadácia podporuje 6 škôl, ktoré riadia v rôznych regiónoch Kolumbie. Viac ako 6 000 detí dostáva zo škôl potrebné vzdelanie, výživné jedlá a služby psychologickej podpory. Práca nadácie tak prináša prínos približne 30 000 deťom, ich rodičom a okolitej komunite. Podobné služby sú poskytované aj v regiónoch na Haiti a v Južnej Afrike.

Shakira's humanitarian visit to Bangladesh 2

Takmer každé dieťa prechádza rôznymi typmi vykorisťovania a každé z nich dúfa, že bude môcť so svojím životom urobiť niečo pozitívne. Morálna povinnosť týchto organizácii je poskytnutie akéhosi svetielka nádeje ešte skôr, ako už bude neskoro. Dieťa žijúce v nepriaznivom prostredí si bude vždy vyžadovať špeciálnu pomoc a lepších učiteľov. Nič z toho však nebude mať zmysel, ak budú aj naďalej zaspávať hladné a opustené.

Shakira povedala: „Postavili sme školy tam, kde chýbala vláda a deti nemali prístup ku kvalitnému vzdelaniu. Výsledky boli okamžité, postupne začali vznikať nové pracovné miesta, podvýživa u detí prudko klesla a študenti preukazujú priaznivý prospech.“

Nadácia je podporovaná známou speváčkou aj niektorými národnými a medzinárodnými spoločnosťami, ktoré sa starajú o znevýhodnených ľudí. Nadácia spolupracuje s UNICEF a ich kampaňou na vzdelávanie. Nezáleží na tom, či je to snaha celebrít alebo obyčajných ľudí – všetko je určené na dobrú vec.

Čo si myslíte o úsilí Shakiry pomôcť deťom? Zdieľajte s nami svoj názor aj v komentároch na Facebooku.

zdroj:briightside.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Speváčka Shakira pomáha tisícom deťom, no nikto o tom pomaly nevie. Nepotrebuje pozornosť médií”