5 príbehov policajta, ktorými vysvetľuje podstatu svojej profesie. Veľa ľudí nema tušenia, čo zažívajú každý deň

Práca policajta je jednou z najťažších. Každý deň musia príslušníci orgánov činných v trestnom konaní čeliť nebezpečným situáciám.

Istý policajt zo Severnej Karolíny povedal 5 príbehov zo svojej praxe, z ktorých vybiehala husia koža, píše Bored Panda.

Chris, ktorý vystupuje pod prezývkou DonutFanatic, hovorí, že keď sa odhodlal rozpovedať tieto príbehy, nečakal toľko pozitívnych reakcií.

Dopravné nehody

Car Crash

Asi najhoršou dopravnou nehodou počas mojej kariéry bola nehoda s účasťou dvoch chodcov, matky a jej 6-ročnej dcéry.

Výnimočne problém nebol v jazde, vodička dodržala rýchlosť. Bohužiaľ táto opitá žena sa okolo 22:00 rozhodla, že ešte nemá dosť.

Preto vzala so sebou svoju dcéru a šla si kúpiť alkohol na čerpaciu stanicu. Následne podgurážená vstúpila na cestu plnú áut, a dcéra, ktorá úplne dôverovala svojej matke, ju opatrne ju nasledovala.

Mama z toho vyviazla bez zranení, nanajvýš so zlomenou nohou. Dievčatko zomrelo. Po náraze vyletela 10 metrov do vzduchu a spadla na asfalt.

Mal som šťastie, že som nebol prvým policajtom na mieste nehody. Tú noc dvaja naši chlapci požiadali o deň voľna, aby sa cez to preniesli.

Nikdy nezabudnem na túto nehodu. Dievčatko ležalo na ceste obklopené lekármi, hasičmi a policajtmi, ktorí sa snažili zachrániť ju.

Predávkovanie sa

Heroin Overdose

Predávkovanie heroínom je obrovský problém. Bol som asi pri 300 prípadoch, z ktorých 40-60 bolo smrteľných.

Naloxón (liek, ktorý lekári injikujú pri predávkovaní) je skvelá vec, ale v určitom zmysle zhoršuje problém. Závisláci nedodržiavajú dávku, pretože vedia, že budú s pomocou naloxónu ich zachránia.

A čo ma naozaj naštve, je, keď po resuscitácii väčšina z nich odmieta ísť do nemocnice. Prečo? Pretože pôsobenie naloxónu sa znižuje a začínajú znova účinkovať zvyšky heroínu v krvi.

Neviem aké riešenie by bolo vhodné, ale už dávno som prestal sympatizovať s drogovo závislými, ktorí pri každej príležitosti seknúť s tým, pomoc odmietajú. Možno by bolo lepšie, keby sa tieto peniaze a zdroje vynaložili na pomoc tým, ktorí ju skutočne potrebujú, ako napríklad diabetici a pacienti s rakovinou.

Často sa stretávam s reakciami, že aj drogovo závislí sú len ľudia. Je to pravda, len škoda je, keď sa  z času na čas dostanú von z toho kolobehu a odmietajú pomoc. Môžu si za to sami.

Napríklad, jeden človek bol predávkovaný takmer každý deň dva týždne za sebou, až kým nezomrel. Jedna tehotná žena prežila a potom bola nahnevaná, že sme ju poslali do nútenej hospitalizácie, aby sme zachránili jej nenarodené dieťa. Ľutujem ich príbuzných, ale samotní závisláci necítia ani štipku ľútosti.

Jazda pod vplyvom alkoholu

Driving Under The Influence

SanDiego DUIAttorney

Chytanie opitých vodičov mám najradšej. Zákon im však poskytuje takú ochranu, že je pre mňa skutočne jednoduchšie zatknúť chlapcov s kilogramom kokaínu, a je okolo toho menej byrokracie.

Domové prehliadky

Breaking The Door Down

Je úžasné ako mnohí POZNAJÚ svoje práva, ale v skutočnosti nevedia nič.

Ľudia si myslia, že ak nie sú zatknutí, môžu kedykoľvek odísť. Že ich domov je nedotknuteľný a my policajti nemôžeme vstúpiť bez povolenia.

Takže, ak mám dôvod domnievať sa, že vo vašom dome je obeť, ktorá potrebuje pomoc, môžem vojsť dnu.

Nedávno šiel môj kolega na výjazd, lebo bola susedmi nahlásená strašná hádka. Počul hluk, zaklopal. Nulová reakcia. Nakoniec bol spolu so svojim kolegom nútení vyraziť dvere, vyšiel hore a našiel tam dvoch bratov, ktorí sa doslova tĺkli. Obaja boli zatknutí podľa zákonov príslušného štátu, pretože sú príbuzní, a to sa považuje za domáce násilie, takže z väzby môžu byť prepustení len rozhodnutím sudcu nasledujúci deň.

Našťastie zvyšok rodiny pochopil rozbité dvere a dokonca bol vďačný za to, že sme zasiahli včas.

Elektrošoky

Tasers

Najlepší spôsob, ako rýchlo skoncovať s odporom bez zbytočného zranenia (tak pre zločinca, ako aj pre policajta).

Elektrošok som využíval pomerne často. Je to veľmi efektívne. Skvelá vec je, že čím väčší a svalnatý je útočník, tým lepšie to funguje, pretože do svalov sa dostane prúd, a človek ostáva paralyzovaný.

Pred pár rokmi sa pred nočným klubom spustila hádka. Chlapci do seba začali skákať a my sme museli zasiahnuť a zatknúť jedného z nich za chuligánstvo pod vplyvom alkoholu.

Aby ste si to vedeli predstaviť, som strednej výšky. Chytil som ho za zápästie, ktoré bolo hrubé ako moje predlaktie. Chcel sa oháňať, nie agresívne, ale ako býk, na ktorého si sadne mucha.

Nepustil som sa ho. V tom momente ho môj kolega zasiahol elektrošokom. Boli sme veľmi blízko – zvyčajne v takejto situácii vzdialenosť medzi elektródami nie je veľmi veľká. Čím je väčšia je, tým väčší je vplyv na svaly. No tento muž zodvihol jednu ruku. V dôsledku toho ho jedna elektróda zasiahla do ľavej bradavky a druhá na pravý malíček. V momente padol.

Nikdy som nevidel dospelého muža tak revať. Nie z bolesti – bol opitý na smrť.

Máte pred prácou policajtov rešpekt?

Zdroj : boredpanda.com 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 príbehov policajta, ktorými vysvetľuje podstatu svojej profesie. Veľa ľudí nema tušenia, čo zažívajú každý deň”