7 zvláštnych faktov o mozgu, o ktorých vám nikto nepovedal. Toto je dôvod, prečo je tak tajomný

Náš mozog je úžasný. Môže nám pomôcť dosiahnuť nemožné, zrealizovať aj tie najväčšie sny a pomôcť pri plnení najťažších úloh.

Prečítajte si nasledujúci zaujímavý článok a dozviete sa, čo v sebe skrýva orgán, ktorý riadi celé naše telo.

 1. Náš mozog nepozná rozdiel medzi realitou a fantáziouReaguje na každú myšlienku, či už je to pravda alebo fikcia. To je dôvod, prečo ľudia, ktorí vidia všetko v ružových farbách, sa cítia šťastnejšie. Nie je preto nič čudné na tom, že akýkoľvek liek, nám dokáže spôsobiť placebo efekt.

   

 2. Duševná práca mozog nevyčerpáva

  Únava vzniká z našich emócií. Zloženie krvi, ktorá prechádza mozgom v čase jeho aktívnosti, je nemenné,

 3. Väčšinu času náš mozog funguje automaticky

  Viac ako polovica dnešných myšlienok bola s vami aj včera. Preto je pre pesimistov také ťažké zmeniť ich vnímanie sveta.

  Naozaj potrebujú „očistiť“ svoj mozog, aby mohli častejšie reagovať na pozitívne veci.

 4. Vidíme to, na čo myslíme

  Akékoľvek myšlienky sa zmenia na životné skúsenosti. Napríklad, ak snívate o tom, že pôjdete do Paríža, počas dňa budete narážať na veci, ktoré vám budú všade pripomínať toto mesto.

  Ak teda chcete zmeniť svet okolo seba, zmeňte svoje myšlienky.

 5. Náš mozog potrebuje tréning rovnako ako naše svaly

  Mozog sa neodlišuje od svalov, aj on potrebuje výcvik – tréning, cvičenie na čerstvom vzduchu, zdravé stravovanie, dobrý spánok, cestovanie, nové aktivity, tanec…

 6. Mozog nikdy neoddychuje

  Dokonca aj v čase keď spíme, náš mozog neustále funguje. Navyše, počas spánku je jeho aktivita ešte intenzívnejšia, než v priebehu dňa.

 7. Musíte ho z času na čas vypnúť

  Aby sme sa neutopili v tisíckach negatívnych myšlienok, musíme sa zastaviť a dať mozgu pomyselnú prestávku. Nezabúdajte teda na aktívny odpočinok, ten je najužitočnejším spôsobom na relaxáciu.

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “7 zvláštnych faktov o mozgu, o ktorých vám nikto nepovedal. Toto je dôvod, prečo je tak tajomný”