Bager v najprísnejšie chránenej oblasti Tatier! Slováci si ničia aj tie najvzácnejšie kúty Slovenska

V uplyvnulých týždňoch sa Ministerstvo životného prostredia na svojej internetovej stránke chválilo krásnymi fotografiami prírody v Tatrách. Fotografie zachytili kalamitou zničenú oblasť, ktorá sa dokázala zregenerovať bez zásahu ľudských rúk.

Iniciatívna My sme les však 19. septembra na tieto fotografie od ministerstva reagovala tým, že zverejnila fotografiu, na ktorej je bager, ktorý pracuje ned’aleko chránenj oblasti, konkrétne ned’aleko Tichej doliny.

Otázka znie, prečo Ministerstvo životného prostredia nechalo les aby sa regeneroval sám a následne ho nechali rozbagrovať? Bager zničil všetko, o čo sa prírody sama pokúšala a čo sa jej podarilo za pár posledných rokov.

V momente ked‘ bagristu a bager forografovali pri práci, sa muž obránil slovami, že aj ked‘ nemá povolenie na vykonávanie tejto práce, musí to urobiť, pretože si lesníci na toto územie chodia zapoľovať a prekážajú im veľké skaly. Trestné oznámenie v tejto veci už bolo podané na neznámeho páchateľa.

https://www.facebook.com/mysmeles.sk/photos/a.1499272193513623/1902349506539221/?type=3

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bager v najprísnejšie chránenej oblasti Tatier! Slováci si ničia aj tie najvzácnejšie kúty Slovenska”