Mladá Slovenka tancuje najslávnejšie baletné sólo na svete. V Petrohrade ju každý za jej výkon miluje

Andrea Laššáková, kráska z Dolného Kubína, sa pri otázke, ako sa k tancu dostala, usmiala a jednoducho povedala, že to bolo celé jedná veľká náhoda. Jej babička v nej videla potenciál pretože ako malá rada tancovala a bola veľmi ľahučká, tak ju poslala na prijímacie skúšky na konzervatórium v Bratislave, kde ju nakoniec prijali.

@jack.devant

Podľa tejto šarmantnej mladej dámy bolo najťažšie na jej štúdiu to, že musela ako malá dievča odísť z domu a bývať na internáte.  Avšak nesťažuje sa, tvrí, že jej to dodalo do života veľa síl a odvahy.

Ako Andrea povedala, balet je o obetách, tvrdom tréningu a hodinách strávených v telocvičiach. Aj napriek tomu, by sa ho nikdy nevzdala a nevie si zatial predstaviť robiť nič iné. Pracuje 6 dní v týždni a mesačne má okolo 20 vystúpení.

 

Už od malička bol jej najväčším snom tancovať v Michailovskom divadle v Petrohrade. Tvrdo na sebe pracovala a tak sa najprv dostala do SND v Bratislave, neskôr dostala ponuku z Helsínk a nakoniec si ju tam všimol riaditeľ divadla z Petrohradu, ktorý jej dal skvelú ponuku tancovať v jeho divadle.

 

Jej najväčšie úspechy: Gamazatti v balete Bajadéra, Víla Orgován v balete Spiaca krásavica, Rola Myrthy v balete Giselle, Odette v Labuťom jazere.

https://www.facebook.com/andrea.h.lassakova/videos/10217660011636885/?t=20

Po týždňoch dlhých tréningov dostala rolu Odette v Labuťom jazere, čo je asi najlukratívnejšia rola v baletnom svete. 25 ročná Andrea povedala:,, Splnila som si svoj najväčší sen a bol to ohromujúci zážitok.“

zdroj:cas.sk 

zdroj foto: Facebook/Andrea Laššáková, jack.devant

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mladá Slovenka tancuje najslávnejšie baletné sólo na svete. V Petrohrade ju každý za jej výkon miluje”