Mladá Slovenka tancuje najslávnejšie baletné sólo na svete. V Petrohrade ju každý za jej výkon miluje

Andrea Laššáková, kráska z Dolného Kubína, sa pri otázke, ako sa k tancu dostala, usmiala a jednoducho povedala, že to bolo celé jedná veľká náhoda. Jej babička v nej videla potenciál pretože ako malá rada tancovala a bola veľmi ľahučká, tak ju poslala na prijímacie skúšky na konzervatórium v Bratislave, kde ju nakoniec prijali.

@jack.devant

Podľa tejto šarmantnej mladej dámy bolo najťažšie na jej štúdiu to, že musela ako malá dievča odísť z domu a bývať na internáte.  Avšak nesťažuje sa, tvrí, že jej to dodalo do života veľa síl a odvahy.

Ako Andrea povedala, balet je o obetách, tvrdom tréningu a hodinách strávených v telocvičiach. Aj napriek tomu, by sa ho nikdy nevzdala a nevie si zatial predstaviť robiť nič iné. Pracuje 6 dní v týždni a mesačne má okolo 20 vystúpení.

 

Už od malička bol jej najväčším snom tancovať v Michailovskom divadle v Petrohrade. Tvrdo na sebe pracovala a tak sa najprv dostala do SND v Bratislave, neskôr dostala ponuku z Helsínk a nakoniec si ju tam všimol riaditeľ divadla z Petrohradu, ktorý jej dal skvelú ponuku tancovať v jeho divadle.

 

Jej najväčšie úspechy: Gamazatti v balete Bajadéra, Víla Orgován v balete Spiaca krásavica, Rola Myrthy v balete Giselle, Odette v Labuťom jazere.

White Swan variation from my premier in Swan Lake at the The Mikhailovsky Theatre💖 thanks to attentive and talented conductor Igor Tomachevsky!

Zveřejnil(a) Andrea Laššáková dne Neděle 23. září 2018

Po týždňoch dlhých tréningov dostala rolu Odette v Labuťom jazere, čo je asi najlukratívnejšia rola v baletnom svete. 25 ročná Andrea povedala:,, Splnila som si svoj najväčší sen a bol to ohromujúci zážitok.“

zdroj:cas.sk 

zdroj foto: Facebook/Andrea Laššáková, jack.devant