Najmenej 30 lekárov sa podieľalo na 5-hodinovej masáži detského srdca, čím mu nakoniec zachránili život!

30 čínskych lekárov a zdravotných sestier vykonávalo 5-hodinovú kardiopulmonálnu resuscitáciu umierajúceho chlapca. Ten sa do detskej nemocnice dostal 20.septembra po tom, čo mu začalo akútne zlyhávať srdce.

Stav dieťaťa sa postupne zhoršoval a lekári dokonca uvažovali o preprave chlapca do modernejšej nemocnici v Šanghaji.

Chlapcov tlak však náhle klesol a srdce prestalo biť v dôsledku myokarditídy. Lekárom sa našťastie podarilo chlapca zachrániť a priviesť ho naspäť do stabilizovaného stavu.

Nasledujúce ráno sa jeho stav rapídne zhoršil. Doktori boli nútení spojiť sa so šanghajskými odborníkmi, aby im mohli dodať potrebné vybavenie na núdzové okysličovanie krvi. Kým bol tím odborníkov na ceste do nemocnice, stav dieťaťa sa neustále zhoršoval. Jeho srdce a dýchanie sa zastavilo a tlak klesol na tak nízku hodnotu, že ho už nebolo možné odmerať.

Aby chlapec vydržal, kým príde potrebné zariadenie do nemocnice, na oddelení kde ležal, sa zhromaždilo 30 lekárov a zdravotných sestier.

Bojovali za jeho život neuveriteľných 5 hodín.

Celý ten čas vykonávali kardiopulmonálnu resuscitáciu. Vďaka ich vytrvalosti sa chlapec dožil príchodu šanghajský špecialistov. Jeho hrudný kôš vydržal viac ako 30-tisíc stlačení.

„Nemohli sme to vzdať. Museli sme urobiť všetko, aby sme dieťa zachránili. Teraz je už najdôležitejšie to, aby sa čo najrýchlejšie zotavil,“ povedal Dr. Li Yamin.

Obdivuhodná práca lekárov, čo poviete?