Podľa nového zákona už v Indii nevera nebude trestným činom. Zákon trval v krajine viac ako 158 rokov

V posledných desaťročiach prešli mnohé krajiny veľkými zmena. Nie je to inak ani v orientálnej Indii, kde platia ešte stále veľmi bizardné zákony. Jedným z nich bol donedávna aj zánok, podľa ktorého bolo cudzoložstvo trestným činom, za ktorý šli ľudia do väzenia. Tento zákon pochádzal ešte z 19 storočia.

Ak sa pýtate, kto tento zákon navrhol, bol to 41-ročný Joseph Shine, ktorý tvrdí, že tento zákon distriminoval. Ženy nemohli udať neverných manželov a naopak ženy, ktoré podvádzali, nemohli byť potrestané ako spoluvinníčky.

Podľa viacerých ľudí Najvyšší súd v Indii rozhodol správne. Dípak Mišra, hlavný sudca, pri čítaní rozsudku povedal, že cudzoložstvo už viac nie je trestným činom, pretože toto konanie spôsobuje len občianské problémy ako môže byť nakoniec rozpad manželstva.

Aj ked‘ India nechce zverejniť presné čísla, koľko ľudí bolo pre neveru odsúdených, alebo koľkým bola udelená vysoká pokuta, hovorí sa, že sa to pohybuje v dosť vysokých číslach.

 

View this post on Instagram

India has such diversity but yet every bride comes with a handful of common traits. No matter what part she belongs, it’s their purity and serenity that brings out their grace and dignity. With their head held high, there is nothing as mesmerizing as watching a bride in timeless traditional clothing. Collection available at the one and only @ellmerastudio Makeup by @paveena.rathour Hair by @h.headdress Jewellery by @naazukjewels #weddingdress #bridallehnga #bridetobe #indianweddings #theweddingdress #love #conceptshoot #indiangirls #modelshoot #thatlook #bridaljewellery #makeupjunkie #bridalmakeup #indianweddingphotographer #destinationweddingphotographer #fashionshoot

A post shared by Safarsaga Films by Naina Nanda (@safarsaga_films) on

zdroj:refresher.sk