Podsvietené tenisky mu skoro spálili nohy – jeho matka sa rozhodla varovať každého, kto…

Keď sa z niečoho stane módny hit sezóny, každé dieťa sníva o novom oblečení a žiada svojich rodičov, aby mu niečo kúpili. A ak to nie je príliš drahé, nakoniec to vzdajú.

Tenisky s LED podsvietením je najtrendovejšia obuv, ktorú môže dieťa mať. No sú vôbec bezpečné?

Mimička z New Yorku sa rozhodla prehovoriť o nebezpečenstvách týchto tenisiek po tom, čo jej 9-ročnému synovi zanechali na chodidlách popáleniny 2.stupňa.

Teraz sa u neho vyvinula fóbia – bojí sa nosiť botasky.

Sherri Foster zdieľala fotografie jeho chodidiel aj na svojom facebookovom profile, kde vysvetľuje, že keď mal tenisky v škole na nohách, začala mu do nich prenikať korozívna tekutina.

„Nemohol chodiť, behať ani plávať, či robiť čokoľvek, čo by mohlo jeho stav ešte viac zhoršiť. Nosili sme ho na rukách. Nemohol robiť takmer nič. Cítila som sa strašne.“

Chlapcove topánky pravdepodobne namokli v škole počas Dňa vody.

„Keď tenisky zvlhli, začali zo seba vypúšťať chemikáliu, ktorá mu spálila nohy. Nechcel sa s tým zdôveriť s jeho učiteľkou a tak nám to povedal až po tom, čo prišiel domov.“

Mnohí si asi myslia, že podsvietené tenisky môžu byť nosené vo všetkých poveternostných podmienkách. To si myslela aj chlapcova matka, no čoskoro zistila, že opak je pravdou.

 

Bohužiaľ, nepríjemná skúsenosť zapríčinila, že chlapcove chodidlá ostali popálené.

„Nikto ma na to neupozornil a nikdy by som si nepomyslela, že je to vôbec možné. Sú to predsa topánky pre deti! Môj syn to prežíval veľmi ťažko. Bol to prvý deň letných prázdnin a on ani nemohol ísť von hrať sa so svojimi kamarátmi.

V prípade, že aj vy máte doma takéto tenisky, dôrazne odporúčam, aby sa nenamáčali a aby sa vaše deti vyvarovali mlákam. Hoci deti milujú blikajúce svetielká, musíte byť veľmi opatrní.“

Firma Skechers, ktorej tenisky nosil aj jej syn, sa obrátila na rodinu a ponúkla jej bezplatnú náhradu. Avšak matka 9 detí povedala, že si to ešte musí premyslieť – nakoniec na nič podala žalobu.

Hovorca firmy Skechers povedal: „Obuv značky Skechers je bezpečne kontrolovaná. Táto rodinná značka predáva po svete desiatky miliónov párov detských topánok s LED podsvietením, no doposiaľ sme nezaznamenali žiaden problém týkajúci sa chemického popálenia.“

Spoločnosť pokračuje v prešetrovaní tohto problému, aby sa zistilo, čo sa presne stalo.

„Aj napriek tomu, že neexistujú žiadne iné podobné incidenty, berieme túto sťažnosť veľmi vážne a venujeme jej tú najvyššiu prioritu,“ dodali.

Aký je váš názor na túto vzniknutú situáciu?

zdroj: nypost.com