Pri Brezne na ranči niekto zabil vzácneho bieleho klokana. Otrasný čin pobúril verejnosť

Pytliaci sa vyskytujú pravdepodobne všade na svete. Na Slovensku sa s nimi stretávame v našich lesoch, kde bezcitne zabíjajú krásne srny, jelene, diviaky a mnohé iné druhy voľnožijúcich zvierat.

Najnovší prípad je však o to smutnejší, pretože zabité zvieratko je na Slovensku raritou, ked’že je veľmi vzácne. Neznámy páchateľ  zabil klokana bieleho na ranči Olivero v obci Nemecká, v okrese Brezno. Majiteľkou ranča je Janka Paulíková, ktorej sa darí a jej zvieratká sú veľmi šťastné, pretože im poskytuje skvelé podmienky pre život.

Na slovenskom ranči pytliak zabil mláďa klokana bieleho, odrezal mu hlavu aj nohy a telíčko nechal len tak pohodené

Na ranči sa nachádzali 2 jedince tohto malého klokana. Jedna samička a jeden samček. Ako každý deň, jedného dňa ráno sa majiteľka spolu s jej zamestnancami, vybrali zvieratá nakŕmiť, no v tom momente ako prišli ku výbehu, zbadali niečo strašné. Na zemi ležalo krvavé telíčko malého klokana. Nyjprv si mysleli, že šlo o útok líšky, no privolaný veterinár v tele našiel strelné rany. Čo bolo ešte horšie, zvieratko malo odrezané končatiny a hlavu.

Aj ked‘ sa cena klokana pohybuje okolo 1000 eur, Janka povedala, že žiadna suma nedokáže pomôcť smútku, ktorým všetci prechádzajú. Klokana nemali radi len zamestnanci, ale bol obľúbencom všetkých ich návštevníkov. Majiteľka povedala: ,,Malý klokan bol veľmi obľúbený najmä medzi malými návštevníkmi ranča. Je nám veľmi ľúto, že zvieratko niekto neznámy zniesol zo sveta.“

zdroj:ZDROJ: tvnoviny.sk