Slovenské Bryndzové halušky a zemiakové placky sa ocitli v zozname TOP 500 jedál sveta

Slovensko zažilo veľké prekvapenie. Aj ked‘ väčšina Slovákov bryndzové halušky miluje, nikdy si nemysleli, že by mohli patriť medzi 500 najlepších kulinárskych zážitkov na svete. S týmto umiestnením prišiel portál Lonely Planet. Tento portál vydal knihu s názvom Ultimate Eatlis, kde zverejnil najlepšie svetové jedlá vôbec.

Portál sa orientuje v róznych zážitkoch a zverejňuje od cestovateľských typov až po dobrodružné zážitky. Tento rok sa portál rozhodol uverejniť rebríček jedál a s hrdosťou môžeme povedať, že sa v ňom objavili až 2 chutné jedlá zo Slovenska. Prvé z nich sú bryndzové halušky, ktoré sme už spomínali a drúhé sú zemiakové placky.

Toto bolo napísané pri bryndzových haluškách: „Tento sýty tanier zemiakových halušiek pokrytý ostro chutiacim ovčím syrom a naložený kúskami opekanej slaniny chutí najlepšie s tmavým pivom,“ opísali naše národné jedlo v publikácii.“ Halušky sa umiestnili na slušnom 225. mieste.

Bryndzové halušky a placky patria medzi 500 najlepších jedál na svete

Slovenské zemiakové placky sa umiestnili na 488. mieste. Kniha hovorí, že najlepšie vyprážané placky sú len tie domáce, a preto by mal každý, kto pozná človeka zo Slovenska, a ten ho pozval k nemu domov na zemiaková placky, jeho pozvanie určite prijať a tešiť sa na výborné domáce jedlo.

Bryndzové halušky a placky patria medzi 500 najlepších jedál na svete

Ak sa pýtate, ktoré jedlo sa umiestnilo ako prvé, poznáme odpoved‘! Na prvom mieste je tradičké pincho (pinxto) zo Španielska, ktoré nájdete v drobných reštauráciách v meste San Sebastián. Ak ste zvedaví, čo to je, prikladáme fotografiu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pincho

Ide o malé kúsky sendviča, ktoré sa podávajú s rôznymi nátierkami, zeleninou alebo mäsom.

Ani Mad’ari a Česi neobstáli naprázdno. V rebríčku sa umiestnili aj ich špeciali a to konkrétne mad’arský guľách, langoše či plnená paprika. V Česku môžu byť hrdí na ich trdelník.

foto: Encyklopédia poznania

Mimibazar.sk

zdroj:refresher.sk