Táto škola nahradila tresty meditáciou – výsledky sú ohromujúce!

Čo by ste urobili, keby ste boli učiteľom a vaši žiaci by vám začali prerastať cez hlavu? Bežným riešením by bolo nechať žiakov po škole alebo zvoliť inú formu trestu.

Na základnej škole Roberta Collema v Baltimore, štát Maryland, zaviedli do praxe novú a bez pochýb aj úspešnejšiu metódu.

„Problémových“ študentov sa rozhodli posielať na meditáciu!

Od začiatku minulého roku tak škola nemusela potrestať ani jediného študenta. Ich nová metóda nápravy správania je účinná aj v praxi!

Vedenie školy sa rozhodlo obrátiť sa na meditáciu a namiesto toho, aby svojich žiakov posielali do kancelárie riaditeľa za zlé správanie, ich kroky smerujú do miestnosti na premýšľanie.

Medzitým sa na neďalekej strednej škole Peterson Park vďaka zavedenému meditačnému programu zvýšila dochádzka študentov. Deti jednoducho chcú chodiť do školy! Skvelou informáciou je aj to, že svoje zážitky z meditácie si prinášajú aj domov, kde sa ju snažia sa ich aplikovať aj na svojich rodinných príslušníkov.

Môžeme len dúfať, že sa týmto príkladom inšpirujú aj iné školy na celom svete. Bolo by to skvelé, však?

 

Môžeme len dúfať, že sa týmto príkladom inšpirujú aj iné školy na celom svete. Bolo by to skvelé, však

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Táto škola nahradila tresty meditáciou – výsledky sú ohromujúce!”