Toto je dôležitý príbeh venovaný tým, ktorí prežívajú rozchod: Človeku, ktorý ma emocionálne zničil…

Toto je dôležitý príbeh venovaný tým, ktorí prežívajú (alebo prežívali) rozchod. Je natoľko ohromujúci, že sme sa chceli o neho podeliť aj s vami:

„Tento obraz je známy mnohým z nás. Predstavte si ženu, ktorá nespí, len leží na posteli uprostred noci. Zúfalo sa snaží zadržať slzy, pretože ani sama pred sebou nechce vyzerať ako slaboška. Zúfalo sa snaží rozmýšľať o niečom, čo by odviedlo jej pozornosť od bolesti, ktorú zažíva práve v tomto okamihu.

No ak jej mozog odmieta myslieť na hocičo, začne s akceptáciou týchto zlých myšlienok. Snaží sa racionalizovať všetko, čím práve prechádza. Snaží sa pochopiť, v akom svete to žije. Snaží sa pozbierať z tých črepín, na ktoré po rozchode dopadla.

A teraz si predstavte, že táto žena má vašu tvár. Pretože to je presne to, čo ste nedávno robili. Boli ste to vy. Ležali ste na posteli a nevedeli zaspať. Nešlo o jednu ani o dve noci, ale o nespočetne veľa nocí. Prebudili ste sa, a premýšľali o ňom. O vás. Boli ste rozrušená a v depresii. Boli ste tou emocionálne zlomenou ženou. Žili ste v tom pekle niekoľko mesiacov, cítili ste sa zbytočná a nepotrebná.

Počas tých mesiacov ste sledovali, ako sa k vám správal, ako k nejakému nástroju, určený na jeho potreby. Nedostávali ste od neho žiadnu lásku, pocit bezpečia, náklonnosť a starostlivosť. Niekoľko mesiacov ste sa museli zmierovať s tým, že ste bola považovaná za samozrejmosť, dokonca aj keď ste bola pripravená dať mu všetko.

No aj napriek všetkému by ste v sebe nemali pociťovať nenávisť. Jednoducho buďte len vďačná. Nemusíte sa hnevať. Nenechajte sa rozrušiť. Už nie ste väznená v sieti emócii, v ktorých vás predtým držali. Všetko, čo teraz potrebujete, je vďačnosť. Poďakujte tejto osobe, avšak nie za to, čo vám urobil, ale za všetky lekcie, ktoré ste sa počas tohto vzťahu naučili.

Po mesiacoch manipulácie a urážok ste si uvedomili, že vám už nemohol nič viac ponúknuť a nebolo to vašou vinou. Problém nebol vo vás! Jednoducho ste sa ocitli v toxickom vzťahu s toxickým partnerom. A ako bonus, on presmeroval svoje problémy a démonov priamo na vás.

Ale teraz nastal čas, kedy sa po tom dlhom období zúfalstva dostávate do nového lepšieho života. Ste oslobodená od pomyselných reťazí, ktorými ste bola pripútaná k danej osobe.

A každý deň si musíte pripomenúť, že ste ďaleko od toho obrazu, ktorý vo vás videl.

Zaslúžite to najlepšie, čo vám život ponúkne. A pochopili ste to práve vďaka nemu. Preto aj napriek všetkej bolesti, ktorú ste zažili, buďte vďačná.

Vďaka nemu nikdy nebudete súhlasiť len tak s hocičím, pretože viete, že si zaslúžite omnoho viac. Teraz s istotou viete, že budete s tým, kto vás nikdy nesklame, keďže už nikomu nedovolíte, aby manipuloval s vašimi pocitmi.

Teraz viete, že ste hodná niekoho, kto vám bude vždy prejavovať vďačnosť a uznanie za všetko, čo robíte vo vašom vzťahu.

Už nebudete s osobou, ktorá vám každý deň spôsobuje tisícky malých rán. Budete čakať na niekoho, kto sa o vás postará, len na pokyn svojho srdca. Budete čakať na niekoho, kto nebude podporovať vaše neistoty a obavy. A nikto iný nemôže zneužiť vaše slabosti. Nájdete si niekoho, kto vo vás vidí to najlepšie a vďaka komu sa z vás stáva silnejšia osobnosť. „

Teraz už s istotou viete povedať, že budete len s niekým, kto vás bude milovať takú aká ste.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto je dôležitý príbeh venovaný tým, ktorí prežívajú rozchod: Človeku, ktorý ma emocionálne zničil…”