Tri dievčatá sa pri hailovaní v Osvienčime odfotili a zavesili na internet. Skončia s pokutou a možno aj väzením

Mladí ľudia si mnohokrát neuvedomujú zlé stránky svojho konania a to, že ním môžu niekomu ublížiť. V posledných dňoch preletela internetom fotografia, ktorú zverejnili mladé dievčatá na jednu so sociálnych sietí. Fotografia zachytáva 3 hajlujúce dievčatá pred bránami do koncentrečného tábora, ktorý sa nachádza ned’aleko hraníc so Slovenskom.

Osvienčim, koncentračný tábor v Poľsku, bol jeden z najhorších vyhladzovaích táborov vôbec. Na jeho území sa dnes nachádza múzeum, ktoré ma každému pripomínať hrôzy, ktoré sa tam pred niekoľkými desiatkami rokov stali.

Všetko má svoje pravidlá ako aj pobyt na pôde tohto tábora. Každý návštevník by sa mal správať úctivo. Úctivé však nebolo správanie spomínaných troch mladých dievčať.

Pozrite si fotografiu, ktorú pridali na Instagram:
Trojica dievčat si zahajlovala pred bránami Osvienčimu a fotku zavesili na Instagram. Hrozí im pokuta až väzenie

Široká verejnosť sa o ich správaní dozverela z Facebookovskej stránky Racist and Xenophobic Behaviour Monitoring Centre, ktorá zverejňuje nevhodné rasistické a xenofóbne fotografie. Dievčatá svoju fotku pridali s hashtagom #Auschwitz, ktorý si facebooková skupina často pozerá.

Po tom, čo sa fotografia dostala až k zamestnancom múzea a pretelela celým internetom, dievčata ju z Instragramu stiahli, no tam sa to neskončilo. Aj ked‘ hajlovanie v Poľsku nie je trestné, šírenie fašizmu už je a preto im hrozí väzanie alebo vysoká pokuta. Ak však predtým nezverejňovali podobné príspevky, je možné, že sa väzeniu vyhnú.

Na ich Instagramovej stránke je v týchto dňoch napísane: ,,Je nám ľúto, čo sme na Instagram pridali. Bol to len vtip.. vtip.“

zdroj:refresher.sk