Viac ako 45 rokov na scéne : ako vyzerajú dnes členovia legendárnej kapely KISS (bez make-upu)

V roku 1972 v New Yorku hrali dvaja židovskí chlapci v rockovej kapele Wicked Lester, a v istom momente si uvedomili, že potrebujú niečo viac. Boli to Gene Simmons a Paul Stanley a stali sa zakladateľmi a stálymi lídrami legendárnej skupiny Kiss. Ak vám náhodou tieto mená nič nehovoria, ich tváre poznáte určite.

Za viac ako 45 rokov na veľkom pódiu nahrali okolo 40 albumov, z ktorých väčšina získala zlaté alebo platinové ocenenie. Piesne kapely Kiss sú symbolom rockovej hudby 80. rokov a ich odvážne koncerty doposiaľ lákajú armádu fanúšikov, ktorá sa znásobuje z generácie na generáciu.

Po opustení kapely Wicked Lester mladí si chlapci prečítali inzerát Newyorského slávneho bubeníka Petra Crissa v časopise Rolling Stone, ktorý sa neskôr stal jedným z účastníkov pôvodného kvarteta. Posledný hudobník Ace Frehley sa dostal do kapely po tom, čo na kastingu ohúril Simmonsa a Stanleyho.

Jean a Paul prišli s myšlienkou, že by nebolo zlé vytvoriť si vlastný imidž. Z myšlienky sa zrodil slávny kultový make-up Kiss. Simmons si vybral obraz démona, Paul Stanley hviezdneho chlapca, Peter Criss mačku a Ace Freyley sa stal „Space Ace“.

Svoj prvý koncert odohrali chlapci v januári 1973 pre troch divákov klubu Popcorn. Na jar nahrali prvé štúdiové demo a prvý album sa dostal do obchodov v roku 1974. Napriek početným vystúpeniam, ktoré robili skupinu rozpoznateľnou veľký úspech nezožali.

To isté sa stalo s nasledujúcimi dvoma albumami, nahranými v štúdiu Casablanca Records, čo ich priviedlo na pokraj bankrotu. Problém spočíval v tom, že Kiss zaujali divákov na svojich vystúpeniach vďaka množstvu pyrotechniky a efektov, a ich hudba bola v tom čase druhoradá.

Rok 1975 bol veľmi ťažký, ale chlapcom sa podarilo zožať úspech. Vo svojich nahrávkach chceli zaznamenať všetku energiu z koncertov a tak nahrali prvý koncertný album Alive! Úspech bol ohromujúci.

Do roku 1978 bola skupina na vrchole slávy, niekoľko albumov a druhý live album získalo zlaté a platinové ocenenia a ich celkový príjem bol okolo 17 miliónov dolárov! Kapele sa tiež podarilo prekonať rekord The Beatles, keď odohrali päť koncertov v legendárnej japonskej aréne Budokan.

Začiatok 80. rokov bol pre skupinu problematický. Jednak kvôli neustálym konfliktom z kapely odišiel Peter Criss neskôr z rovnakých dôvodov a Ace Frehley. Namiesto nich prišli Eric Carr a Vinnie Vincent a spolu s experimentmi na nových albumoch to šlo s kapelou dolu vodou.

Kvôli klesajúcej popularite pristúpili členovia kapely na zúfalý krok – koncertovať bez make-upu, čo opäť priviedlo kapelu na hudobný Olymp.  Ale za úspech sa platí. V roku 1991 Eric Carr zomrel na rakovinu, ale ostatným členom sa ešte podarilo dokončiť album Revenge, ktorý sa dostal do TOP 10 zo svetových rebríčkov.

V roku 1996 Kiss potešili svojich fanúšikov obnovením pôvodnej zostavy a lístky na prvý koncert starej zostavy v Detroite boli vypredané za 40 minút! Ale v roku 2000 Criss nespokojný s novou zmluvou znova opúšťa skupinu. Nahradil ho Eric Singer, s ktorým Kiss funguje doposiaľ.

20. septembra 2018 sa na stránke Twitteru objavila správa o rozlúčkovom turné End of the World Tour, čo bude bodkou za príbehom legendárnej kapely. Na druhej strane sa skupina už rozlúčila so svojimi fanúšikmi v roku 2002, ale medzitým rýchlo zmenila svoje plány.

O termínoch a miestach turné zatiaľ nie je nič známe. Kiss môžete milovať, môžete ich nenávidieť, ale nemôžete poprieť prínos do hudobnej scény. Chlapcom sa podarilo nielen zapísať svoje mená do svetovej histórie, ale aj zakoreniť svoj vlastný imidž v populárnej kultúre svetovej rockovej hudby.

Zdroj : https://ofigenno.com/kiss-anonsirovali-proshchalnyi-tur