6 z 10 detí vo Francúzsku sa narodí slobodným mamičkám – ide o rekord v celej Európe!

Francúzsky štatistický úrad, ktorý je tradičným ukazovateľom toho, že ľudia by sa mali najskôr zosobášiť a potom mať deti je teraz vo veľkej miere mylným ukazovateľom.

Tak napríklad, vo Francúzsku sa v minulom roku narodilo 59,6% detí mamičkám, ktoré neboli zákonne zosobášené. Ide o absolútny rekord pre celú Európu. V roku 1972 bolo percento narodených detí nezosobášených matiek len na hodnote 12%.

Tento počet sa od 60.rokov minulého storočia zvýšil až desaťnásobne a pred 11 rokmi prekročil hranicu 50% narodených detí (50,7%).

Až do 80. rokov sa páry nesobášili skôr, než sa im narodilo dieťa. Odvtedy sa čísla začali meniť.

Vývoj morálky bol podporený zákonom, keď od roku 2006 občiansky zákonník nerozlišuje medzi právnymi (zosobášení partneri) a nelegálnymi deťmi.

V Európskej únii je táto situácia zaznamenaná v 8 krajinách, no Francúzsko zaznamenalo európsky rekord. Grécko dodržiava tradičné pravidlá a deti sa rodia len 9,4% nezosobášených párov. Nasleduje Chorvátsko (18,9%), Cyprus (19,1%) a Poľsko (25%).

V škandinávskych krajinách, Írsku, Spojenom kráľovstve a Pobaltí zostal podiel nelegitímnych detí relatívne stabilný.

Vývoj mravov nie je zlý, len ak sa to nebude odrážať ba deťoch.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “6 z 10 detí vo Francúzsku sa narodí slobodným mamičkám – ide o rekord v celej Európe!”