Kamera umiestnená na hrudníku ukázala, ako vyzerá zatýkanie krvilačného vraha

Kamera umiestnená na policajtovom tele zachytila napätý moment zadržania krvilačného vraha, ktorý krátko pred tým, takmer odrezal hlavu svojej obete.

Podľa záznamu vytvoreného v auguste minulého roku, policajt menom Richard Edge použil elektrošoker na Martina McDermotta, ktorý práve zabil 44-ročnéhio Leslieho Salmona.

Priblížil sa k mužovi a zakričal: „Stojte! Jeden neuvážený krok a použijem elektrošoker!

Otočte sa, urobte krok dopredu, položte ruky na stodolu a nehýbte sa. Akékoľvek ohrozovanie z vašej strany vyústi do použitia elektrošokru, pochopili ste?“

Následne policajt dodá: „Mierim na vás elektrošokrom. Ruky za chrbát,“ potom svojmu kolegovi nariadil, aby 60-ročnému McDermotta nasadil putá.

Policajtovi sa tak podarilo zadržať vraha bez použitia sily vďaka čomu si vyslúžil medailu za statočnosť.

Povedal, že prišiel na privolanie k prípadu napadnutia nožom, ktoré sa odohralo v ubytovni pre ľudí prepustených na kauciu. Na miesto, kde objavil obeť, zavolal lekársku pomoc a vybral sa hľadať zločinca.

Keď bol zadržaný zločinec informovaný o tom, že muž umrel, s radosťou vyhlásil, že je hrdý na to, čo urobil.

Ďalšie neuveriteľné detaily prípadu boli odhalené neskôr na súde: predovšetkým to, že McDermott sa pokúsil mužovi odrezať hlavu od tela. Jeden z detektívov označil toto vyšetrovanie za najkrvavejší prípad v jeho kariére.

Vo februári dostal McDermott doživotný trest s možnosťou prepustenia nie skôr, ako za 25 rokov. Pri vynesení rozsudku sudca Gregory Dickinson povedal: „Polícii ste povedali, že ste chceli hlavu obete nasadiť na kôl a vystaviť ju pred ubytovňu. Keď o tom prokurátor hovoril, na vašej tvári som si všimol posmešnú grimasu.“

Takto vyzerali video z mužovho zatýkania:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=yBwwB-sSrbc

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kamera umiestnená na hrudníku ukázala, ako vyzerá zatýkanie krvilačného vraha”