Najmódnejšia plastická chirurgia už zabila 13 000 žien!

Napriek tomu, že celebrity ako Kim Kardashian urobili z brazílskeho pozadia sen mnohých žien, plastickí chirurgovia varujú, že aj injekcie vlastného tuku môžu byť pre človeka smrteľné.

Tzv. brazílsky zadok je jednou z najvyhľadávanejších zákrokov v plastickej chirurgii, no rastúci počet úmrtí je vážnym problémom lekárskej komunity.

Nedávno sa celá skupina plastických chirurgov stretla s cieľom oficiálne varovať verejnosť.

Ivo Pitangai, svetoznámy brazílsky chirurg, ktorý vynašiel brazílsky Buttock Lift (Lifting pozadia) zomrel začiatkom augusta vo veku 90 rokov, deň po tom, ako niesol olympijský oheň po Riu. Avšak tisíce chirurgov po celom svete pokračujú vo svojej práci. Plastický chirurg Bob Basu opísal vážne zdravotné riziká operácie brazílskeho zadku. Dr. Basu poznamenal, že je potrebné vziať do úvahy niektoré bezpečnostné opatrenia:

  • Postup by mal vykonávať výlučne kvalifikovaný plastický chirurg.
  • Mnohí lekári, ktorí praktizujú tento postup, nie sú vyškolení v oblasti plastickej chirurgii.
  • „Kozmetický chirurg“ nie je plastický chirurg.
  • Výučba za plastického chirurga zahŕňa 16 rokov postgraduálneho štúdia (preto je nutné, aby ste si dávali pozor na vek lekára).

Implantácia tukov a riziká: tuková embólia.

Za posledných 5 rokov sa počet vykonaných operácií zdvojnásobil. Celkovo sa počas nich zaznamenalo 13 000 úmrtí. Jeden z 3 000 pacientov zomrie po ukončení operácie.

V najhoršom prípade sa môže stať, že nastane nekróza tukových buniek, kedy opätovne injektovaný tuk odumiera. Môže sa z neho vytvoriť hrčka alebo vzniknúť infekcia.

Tuková embólia nastáva aj v prípadoch, keď sa tukové tkanivá dostanú do ciev a dochádza tak k ich zablokovaniu.

Dr. Basu dodal, že existujú aj neinvazívne alternatívy na zlepšenie zadku, vrátane Sculptry. Sculptra je liek schválený FDA a používa sa na celom svete od roku 1999.

Sculptra je injekčná kvapalina vyrobená z kyseliny poly-L-mliečnej. Ide o syntetickú formu kyseliny mliečnej, ktorú telo prirodzene produkuje.

Odvážili by ste sa niekedy podstúpiť takýto chirurgický zákrok na skrášlenie vášho pozadia?