Toto vianočné video odmietli odvysielať v televízii. Dôvod je absurdný…

Britský reťazec supermarketov Iceland Foods tvrdí, že ich vianočná reklama bola odmietnutá z politických dôvodov, po tom, čo upriamila pozornosť na situáciu orangutanov, ktorá sa spája s výrobou palmového oleja.

V slávnostnej kampani spolu s Greenpeace, Island vytvoril animovanú reklamu s dievčatkom a orangutanom, kde diskutujú o tom, ako sa za účelom tvorby palmového oleja ničí ich prirodzené prostredie.

 

„V mojom lese sú ľudia a ja neviem, čo mám robiť,“ hovorí orangutan v reklame, ktorá už má na YouTube viac ako 100 000 vzhliadnutí. „Kvôli vášmu jedlu a šampónu zničili všetky naše stromy.“

Reklama prichádza na svetlo sveta po tom, čo Island vyhlásil, že palmový olej odstráni zo všetkých svojich potravín – súčasťou toho je aj prvý britský supermarket. Kritické ohrozenie orangutanov je čiastočne spôsobené produkciou palmového oleja a keďže koniec reklamy má politický charakter, reklamu odmietli odvysielať.

„V tomto roku v televízii neuvidíte vianočnú reklamu, pretože ju zakázali,“ píše Island na sociálnej sieti Twitter. „Aj napriek tomu chceme s vami zdieľať príbeh Rang-tan…Pomôžete nám ho šíriť ďalej?“

Spoločnosť Clearcast v krátkom vyhlásení uviedla, že posúdila „všetky reklamy podľa pravidiel UK Broadcast Advertising“. Uviedi však, že „niesme regulátorom a nezakazujeme reklamy“, dodávajú, že video bolo filmom Greenpeace, sa na webových stránkach spoločnosti Greenpeace sa objavila už pred niekoľkými mesiacmi.

Island však s rozhodnutím nebol spokojný. Zakladateľ Iceland Foods Malcolm Walker povedal, že „dostali povolenie na použitie a odstránenie loga Greenpeace.“ Je viac než isté, že toto nebol skutočným dôvodom neodvysielania reklamy, ktorá poukazuje na nekončiace odlesňovanie a ničenie prirodzeného domova mnohých voľne žijúcich zvierat.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto vianočné video odmietli odvysielať v televízii. Dôvod je absurdný…”