Vozíčkari musia na Slovensku cestovať cez ZSSK, určených na prevážanie pošty. Ak takýto vozeň nemajú, rovno ich odmietnu

Vozíčkarov, ktorí chcú cestovať vlakmi trápi viac ako len to, že sa nemajú ako dostať na vlakové nástupište, pretože na ne vedú len schody. ZSSK sa tento rok naozaj nedarí. Ľudia sa na nich sťažujú každý deň.

Ak si myslíte, že stačí, ak vozíčkar príde v deň kedy chce cestovať na stanicu a železnice mu vo všetkom vyhovejú, mýlite sa. Každý vozíčkar musí informovať železnice najneskôr 24 hodín skôr, ako chce cestovať a až po tom uvidí, že vôbec cestovať bude. Je možné, že jeho prepravu nebude možné uskutočniť, pretože nebudú ju mať ako zabezpečiť.

No čo je veľa, to je veľa. Facebookova stránka Zomri upozornila na to, ako naozaj vozíčkari cestujú vo vlaku. Prevážajú ich v samostatnom vagóne ako dobytok, alebo poštové balíky. Azda vozíčkar nie je človek a nezaslúži si slušné prostredie?

Okrem hrozivej fotografie a komentáru, sa v príspevku hovorí aj o tom, že ZSSK v posledných týždňoch odpovedá vozíčkarom na ich žiadosti prevažne negatívne a nechce ich previesť tam, kam potrebujú. Ich hlavným argumentom je nedostatok vhodných vagónov a dvíhacích plošín.

Po tom, čo jedna vozíčkarka upozornila médiá na takéto praktiky, ZSSK na jej nasledujúcu žiadosť odpovedala kladne, no po príchode na stanicu bola zhrozená. Ju a jej asistenta umiestnili do vagóna, v ktorom je preprava ľudí zakázaná. Vagón nemal toaletu, mal zamrežované okná a žiadnu klimatizáciu. Oktom toho vozíčkarku musel asistent celé 4 hodiny ich cesty držať, pretože sa nemala ako pripútať, alebo inak zaistiť, aby sa vozík nehýbal.

Pozrite si príspevok  a určite uznáte sami, že prístup ZSSK je k imobilným cestujúcim naozaj neprípustný.

 

 

 

 

zdroj:dennikvozickara

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vozíčkari musia na Slovensku cestovať cez ZSSK, určených na prevážanie pošty. Ak takýto vozeň nemajú, rovno ich odmietnu”